Świetny występ Filipa Miłty, żeglarza Jacht Klubu Kotwica Tarnobrzeg w gdyńskich regatach

Marcin Radzimowski
Filip Miłto (na zdjęciu pierwszy od lewej) w klasyfikacji zawodników do lat 18 zajął trzecie miejsce na podium. www.gdyniasailingdays.org
Znakomity występ młodego żeglarza Jacht Klubu Kotwica Tarnobrzeg - Filipa Miłty w regatach z cyklu Volvo Gdynia Sailing Days 2016.

Wspominaliśmy już o występach w tych zawodach zawodników i zawodniczek tarnobrzeskiej Kotwicy w klasie Optymist. Lilly May Niezabitowska start w tych prestiżowych i największych w Polsce zawodach wspominać będzie najmilej. Przypomnijmy, 12-latka z Tarnobrzega zajęła trzecie miejsce wśród dziewcząt i zarazem dziesiąte w klasyfikacji generalnej.

W czasie 16 edycji Żeglarskich Dni Gdyni - Volvo Gdynia Sailing Days, świetnie zaprezentował się również najlepszy obecnie zawodnik reprezentujący barwy Jacht Klubu Kotwica Tarnobrzeg w klasie Laser 4.7. 17-letni Filip Miłto z Rzeszowa zeglując na laserze oznaczonym numerem POL205180 w Gdyni pokazał wysokie umiejętności. Ostatecznie po ośmiu wyścigach sklasyfikowany został na szóstej lokacie w klasyfikacji generalnej ( w gronie 73 startujących zawodników) i jednocześnie zajął trzecie miejsce w klasyfikacji U18, zawodników do 18 lat. W tej klasyfikacji był najlepszym Polakiem, wyprzedzili go jedynie Preston Tso i Thomas Norton, obaj z Hongkongu.

To nie pierwszy sukces Filipa, który udanie startował już w tegorocznym Pucharze Arki Gdynia w klasie Laser 4.7, zajmując drugie miejsce w kategorii mężczyzn do lat 18.

- Mistrzostwa Polski już za miesiąc, więc nadzieje medalowe są ogromne - mówi Janusz Bobula, prezes Jacht Klubu Kotwica Tarnobrzeg.