Świetny występ żeglarek z Jacht Klubu Kotwica Tarnobrzeg w Pucharze Warszawy

(ram)
Najlepiej z tarnobrzeskich  zawodniczek spisała się Lilly May Niezabitowska (pierwsza z lewej), zajmując drugą lokatę.
Najlepiej z tarnobrzeskich zawodniczek spisała się Lilly May Niezabitowska (pierwsza z lewej), zajmując drugą lokatę. Janusz Bobula
160 zawodników z wielu klubów żeglarskich z całej Polski rywalizowało w dniach 27 - 29 maja w III Regatach na Jeziorze Zegrzyńskim o Puchar Warszawy.

Z Jacht Klubu Kotwica Tarnobrzeg w klasie Optymist startowało 6 zawodników: Lilly May Niezabitowska, Aleksandra Bobula, Aleksandra Mac, Barbara Malarz, Magdalena Śnieżek oraz Wiktor Ciołkowski.

Zaczęło się od złej pogody, potem było lepiej

- Pierwszy dzień regat okazał się niewypałem, początkowo totalna flauta a następnie burze do końca dnia. Prognozy na sobotę i niedzielę były bardziej optymistyczne. Tak się też okazało, w sobotę bardzo sprawnie przeprowadzono cztery zaplanowane wyścigi - wspomina Janusz Bobula, trener.

Nic dziwnego, że humory dopisywały, bo prowadzenie w regatach w klasyfikacji generalnej zanotowała Lilly May, Ola Bobula była 12, Ola Mac 15, Basia Malarz 33, Wiktor Ciołkowski 37 a Madzia Śnieżek 78.

Silniejszy wiatrbardzo odkręcał

To był jednak dopiero półmetek. W niedzielę zaplanowano i rozegrano również cztery wyścigi, wiatr w niedzielę był zdecydowanie silniejszy ale bardzo odkręcał.

- Reasumując regaty bardzo udane wszyscy zawodnicy oprócz Madzi, która jest po kontuzji żeglowali w złotej grupie i ukończyli regaty na bardzo wysokich miejscach - dodaje Janusz Bobula.

Wśród dziewcząt: Lilly May Niezabitowska zajęła drugie miejsce, Aleksandra Bobula była czwarta, Aleksandra Mac zajęła 7 lokatę, 13 była Barbara Malarz i 28 Madzia Śnieżek. W kategorii chłopców 27 miejsce w klasyfikacji końcowej zajął Wiktor Ciołkowski.

Jezioro Zegrzyńskie, na którym rozegrano regaty to zbiornik retencyjny na Narwi, utworzony w 1963 roku.