Szachista z Tarnobrzega Ryszard Czajkowski brązowym medalistą Drużynowych Mistrzostw Europy Seniorów!

Marcin Radzimowski
Brązowa reprezentacja Polski (Ryszard Czajkowski drugi z prawej)
Ogromny sukces Ryszarda Czajkowskiego z Tarnobrzeskiego Klubu Szachowego. Zawodnik startując w polskiej drużynie wywalczył brązowy medal mistrzostw Europy.

Sukces Ryszarda Czajkowskiego z Tarnobrzeskiego Klubu Szachowego

Ryszard Czajkowski, po niezwykle udanych występach w Karpaczu na Mistrzostwach Polski Seniorów w Szachach (zawodnicy, którzy ukończyli 53 lata), gdzie zajął trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej (+65), został powołany do jednej z reprezentacji Polski na Drużynowe Mistrzostwa Europy Seniorów.

Turniej ten odbył się w Świdnicy w dniach od 11 do 21 lipca. Drużyna Polski w składzie z tarnobrzeskim zawodnikiem, po znakomitej grze zdobyła brązowy medal. W mistrzostwach zwyciężyła reprezentacja Słowacji, a drugie miejsce zajęła drużyna Anglii. W zawodach wzięło udział łącznie 28 ekip z 13 krajów, w tym 14 zawodniczek i zawodników z tytułami arcymistrzów i 12 z tytułami mistrzów międzynarodowych.