Szaleństwo Polaków na MŚ w kajakarstwie! Mamy złoty i dwa srebrne medale!

Zbigniew Czyż
Martyna Klatt i Helena Wiśniewska
Martyna Klatt i Helena Wiśniewska Grzegorz Michałowski / PAP
Kajakarki w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol i Dominika Putto zdobyły w Duisburgu srebrny medal mistrzostw świata w olimpijskiej konkurencji K4 500 m. Wygrały Nowozelandki, na trzeciej pozycji finiszowały Hiszpanki.

To trzeci medal wywalczony przez polską reprezentację w piątkowych finałach. Wcześniej mistrzyniami świata zostały Martyna Klatt i Helena Wiśniewska w nieolimpijskiej konkurencji K2 200 m, a kanadyjkarz Oleksii Koliadych zdobył brązowy medal na dystansie nieolimpijskim C1 200 m.

Srebro Klatt i Wiśniewskiej

Wcześniej Kajakarki Martyna Klatt i Helena Wiśniewska zdobyły w Duisburgu złoty medal mistrzostw świata w nieolimpijskiej konkurencji K2 200 m. Na drugim miejscu finiszowały Niemki, trzecie były Węgierki.

Srebro wywalczyły Niemki (36.877) i Węgierki (37.302). Na kolejnych miejscach sklasyfikowane zostały kajakarki ze Szwecji, Australii, Ukrainy, Hiszpanii, Austrii i Japonii.

- Smakuje wyjątkowo. Na tym dystansie pierwszy raz rywalizowaliśmy na arenie mistrzowskiej. Nie do końca to był nasz bieg, ale cieszymy się, że udało nam się wygrać Fajnie, że możemy się chwilę pocieszyć i potem myśleć o kolejnych startach — powiedziała Klatt na antenie TVP Sport. Wspólnie z Wiśniewską powalczą o kolejne złoto w swojej koronnej konkurencji na 500 m.

Srebrny medal Koliadycha

Medal Klatt i Wiśniewskiej jest drugim dla Polski na mistrzostwach świata w Niemczech. Wcześniej srebro wywalczył kanadyjkarz Oleksii Koliadych w nieolimpijskiej konkurencji C1 200 m. Zwyciężył Uzbek Artur Gulijew, drugi był Hiszpan Joan Antoni Moreno.