Szczypiorniści Stali Mielec bliscy zwycięstwa w Olsztynie

/DASZ/
Grzegorz Sobut zdobył w Olsztynie siedem goli.
Grzegorz Sobut zdobył w Olsztynie siedem goli. M. Radzimowski
Bardzo blisko wygranej w Olsztynie byli wczoraj piłkarze ręczni mieleckiej Stali, którzy po kiepskiej grze w ostatnich minutach musieli zadowolić się tylko jednym punktem.

Warmia-Andres Group-Społem Olsztyn 33:33 (16:16).

Stal: Lipka, Wolański - Janyst 9, Babicz 8, Sobut 7, Basiak 5, Szpera 3, Krzysztofik 1, Gawęcki, Albin, Kubisztal, Chodara, Najuch, Wilk.

Mielczanie byli bardzo bliscy sprawienia miłej niespodzianki i wygrania w Olsztynie. Po 20 minutach gry "Stalowcy" prowadzili 13;12, ale piec minut później to gospodarze byli lepsi o jednego gola wygrywając 14:13. Pierwsza połowa zakończyła się remisowo, ale po zmianie stron nasi szczypiorniści zwiększali systematycznie przewagę by na kwadrans przed zakończeniem meczu prowadzić różnicą pięciu goli - 25:20. Niestety, w ostatnich minutach gry więcej "zimnej krwi" zachowali gospodarze i to oni uratowali się przed niechybną porażką.

Niestety, kolejny raz mankamentem naszej drużyny byłą gra na kole, a etatowy zawodnik występujący w naszej drużynie na tej pozycji nie zdobył ani jednego gola. Najskuteczniejszym był tym razem skrzydłowy Łukasz Janyst, z którym w żaden sposób nie mogli sobie poradzić olsztynianie.