Szkoła Gortata z Łodzi mocniejsza od Stali Stalowa Wola. Kryzys przyszedł w drugiej kwarcie

Grzegorz Lipiec
Jeden Dawid Zaguła (z piłką) to zdecydowanie za mało na silną drużynę ŁKS Szkoła Gortata Łódź, która wygrała w Stalowej Woli. Łukasz Solski
Koszykarze Stali Stalowa Wola w meczu 17. kolejki drugiej ligi nie mieli łatwego zadania. W hali Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego podejmowali bowiem ŁKS Szkołę Gortata Łódź. Decydująca była druga kwarta.

Stal Stalowa Wola - ŁKS Szkoła Gortata Łódź 72:84 (25:18, 10:24, 17:23, 20:19)
Stal: Zaguła 27, Kaczmarski 14, Bandyga 11, Partyka 8, Łabuda 8, Tabor 2, Nowak 1, Wojtanowicz 1, Konieczny, Pietras, Baj.
ŁKS: Dominiak 19, Świt 16, Dróżdż 10, Gwardecki 9, Kochaniak 8, Sil 6, Bartoszewicz 5, Kuczmera 5, Wal 5, Fabiszewski 1.

Ekipa Bogdana Pamuły pierwszą kwartę rozpoczęli bardzo mocno. Stalówka prowadzona przez swojego punktowego lidera Dawida Zagułę nie odstawała od czołowej ekipy rozgrywek. Po pięciu minutach gry zielono-czarni wygrywali 17:8 i fani miejscowego zespołu mieli apetyt na wygraną. Po pierwszych dziesięciu minutach było bardzo dobrze, bo Stal prowadziła 25:18.

Jednak druga kwarta to koszmarna gra w ataku gospodarzy. ŁKS zaliczył serię 8:0 i już nie było prowadzenia. Mateusz Łabuda celnym rzutem za trzy punkty w 14 minucie dał jeszcze nadzieję na lepszy wyniki. Jednak to było na tyle. ŁKS konsekwentnie punktował. Po skutecznej akcji Bartłomieja Dróżdża łodzianie wygrywali 42:35.

Dzieło zniszczenia Stalówki zostało dopełnione w trzeciej kwarcie. Po której Szkoła Gortata wygrywała 13 punktami. Ambitna Stal starała się jeszcze zmniejszyć prowadzenie gości i wrócić do gry. Jednak mądrze grający „eŁkaesiacy” nie dali na to szans.

W następnej serii spotkań Stal zagra ponownie w Stalowej Woli. Rywalem będzie AZS UJK Kielce, a mecz odbędzie się w środę, 17 stycznia.