MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szkolne forum na temat kibicowania i agresji (zdjęcia)

Klaudia Tajs
W forum uczestniczyli kibice zrzeszeni w tarnobrzeskim Stowarzyszeniu Sympatyków Piłki Nożnej "Złota Siarka". Druga z prawej Renata Bajor, organizator spotkania.
W forum uczestniczyli kibice zrzeszeni w tarnobrzeskim Stowarzyszeniu Sympatyków Piłki Nożnej "Złota Siarka". Druga z prawej Renata Bajor, organizator spotkania. Klaudia Tajs
- Dzisiejsze forum będzie przyczynkiem do tego, by nasza młodzież rozmawiała o pozytywnym kibicowaniu ze swoimi rówieśnikami i rodzicami - przekonywała Renata Bajor, pedagog w Zespole Szkół imienia Staszica w Tarnobrzegu. VI Szkolne Forum Kulturalne odbyło się pod hasłem "Kibicowanie-przejawem agresji czy wyrazem przynależności do lokalnej społeczności".

[galeria_glowna]
Wybór tematyki w mieście, w którym wielokrotnie w trakcie, i po meczach dochodzi do bójek między pseudokibicami, był nieprzypadkowy. - Kibicowanie to nie tylko burdy na stadionach, chuligańskie odzywki czy przyśpiewki - przekonuje Renata Bajor, szkolny pedagog i organizator forum. - Kibicowanie to przede wszystkim duma narodowa i lokalna. To świetna zabawa i pozytywne emocje, które rodzą się w grupie.

Renata Bajor kilkakrotnie podkreśliła, że dziś wiele osób o kibicowaniu najczęściej dowiaduje się z mediów, i to w negatywnym świetle. - Zapominamy o tym, że powinnyśmy wychowywać młodzież, dlatego dzisiejsze forum będzie przyczynkiem do tego, by nasza młodzież rozmawiała o pozytywnym kibicowaniu ze swoimi rówieśnikami i rodzicami - dodała.

O BEZPIECZNYM KIBICOWANIU

O tym, że kibicowanie, to także pozytywna strona sportowego dopingu, przekonywali ci wszyscy, którzy wzięli udział w dyskusji. To przedstawiciele policji, pracownicy biblioteki, poradni psychologicznej, trenerzy, zawodnicy oraz kibice zrzeszeni w tarnobrzeskim Stowarzyszeniu Sympatyków Piłki Nożnej "Złota Siarka". Tarnobrzeską policję reprezentował aspirant sztabowy Andrzej Barnaś, który zaprezentował realizowany w Tarnobrzegu od kilku lat program prewencyjny "Pseudo Kibic".

- W nadchodzących czasie program ten nabiera rozpędu ze względu na zbliżające się mistrzostwa "Euro 2012" - wyjaśniał Andrzej Barnaś. - Rozmawiamy z młodzieżą na temat bezpiecznego kibicowania. Mamy multimedialną prezentację, w której odwołujemy się do historii sportu oraz do dopingu. Począwszy od pierwszych udokumentowanych igrzysk olimpijskich przed naszą erą, do czasów współczesnych.

NA ŻUŻLU MOŻNA

Dawid Lampart, zawodnik, żużlowiec "Marmy" Rzeszów przyjechał do Tarnobrzega, by zaprezentować motor, na którym zdobywa kolejne trofea. Przyjechał także, by podzielić się swoimi spostrzeżeniami z stadionu.

- Kibice, którzy przychodzą na żużel, a kibice piłki nożnej, bardzo różnią się od siebie - mówił Dawid Lampart. - Kiedy my jeździmy, na stadionie nie dochodzi do bójek czy innych negatywnych zachowań. Zresztą, na naszym stadionie jest pełen monitoring, dlatego każdy, agresywny kibic, zostaje natychmiast rozpoznany.

Kilkugodzinnej dyskusji towarzyszyła ciekawa oprawa artystyczna. W trakcie imprezy zorganizowano mini turniej konkurencji zręcznościowych. Uczestnicy wysłuchali piosenek w wykonaniu Amalii Patality i Oli Wis. Zobaczyli także brawurowy taniec dziewcząt z klasy II d liceum oraz zabawny skecz z udziałem Miłosza Serafina, Kacpra Wiśniewskiego i Krzysztofa Gortycha. O potrzebie zdrowej rywalizacji i kibicowaniu młodzież wypowiedziała się w prezentacjach multimedialnych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie