Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szpital wojewódzki w Tarnobrzegu modernizuje oddział neurologii. Celem nowa jakość leczenia chorych po udarze mózgu. Zdjęcia z prac

Wioletta Wojtkowiak
Wioletta Wojtkowiak
W szpitalu wojewódzkim w Tarnobrzegu kończą się roboty budowlane przy modernizacji oddziału neurologii z pododdziałem udarowym. Przebudowa powiększy przestrzeń oddziału o nowocześnie wyposażone sale leczenia udaru mózgu. Inwestycja jest warta blisko 11 milionów złotych. Zobaczcie zdjęcia z prac.

Oddział neurologii szpitala w Tarnobrzegu będzie powiększony o pododdział udarowy. Tak zmienia się wnętrze

Pełna nazwa zadania to „Modernizacja Oddziału Neurologii poprzez rozszerzenie o Pododdział Udarowy polegająca na przebudowie pomieszczeń I piętra Pawilonu F1 wraz z zakupem sprzętu i aparatury medycznej w Wojewódzkim Szpitalu im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu”.

Na inwestycję lecznica otrzymała w ubiegłym roku dotację celową w wysokości 11 milionów złotych z budżetu województwa podkarpackiego. Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego informował wówczas, że organ prowadzący szpital zdecydował o rozbudowaniu go o pododdział udarowy i włączeniu do sieci punktów leczenia tego schorzenia na Podkarpaciu.

Prace budowlane na pierwszym piętrze pawilonu F trwają od wielu miesięcy, bo rozpoczęły się w lipcu 2022 roku. Na firmie Creo z Rzeszowa spoczywa wykonanie robót budowlanych, instalacji sanitarnych, instalacji gazów medycznych, instalacji elektrycznych i teletechnicznych.

Zobacz zmiany

Zakończenie przebudowy pomieszczeń planowane jest zgodnie z umową na początek marca. Tarnobrzeski szpital ogłosił w lutym przetarg na wyposażenie oddziału neurologii wraz z pododdziałem udarowym w aparaturę, sprzęt medyczny i meble medyczne.

Po modernizacji zwiększy się komfort leczenia i opieki nad pacjentami. Sale chorych będą nowocześnie wyposażone, każda będzie mieć własną łazienkę.

W skład zespołu pomieszczeń pielęgnacyjnych oddziału wchodzić będą: sześciołóżkowa sala intensywnego nadzoru poudarowego z brudownikiem i węzłem sanitarnym dostępnym z sali, przystosowanym dla potrzeb osób niepełnoprawnych, cztery pokoje czterołóżkowe dla pacjentów, każdy z własnym węzłem sanitarnym, jeden pokój dwułóżkowy pacjentów z własnym węzłem sanitarnym, dwa pokoje jednołóżkowe z własnymi węzłami sanitarnymi, centralny punkt pielęgniarski z pokojem przygotowawczym pielęgniarskim, gabinet diagnostyczno – zabiegowy, łazienka dla pacjentów przystosowana dla osób niepełnosprawnych, w szczególności poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz brudownik.

W wydzielonej części oddziału zaprojektowano między innymi poradnię logopedyczną, pokój pielęgniarki oddziałowej w miejscu obecnego gabinetu ordynatora, sekretariat medyczny w miejscu obecnego gabinetu lekarzy, pokój pracy lekarzy, dyżurkę lekarską z węzłem sanitarnym w miejscu gabinetu diagnostyczno – zabiegowego, gabinet ordynatora. Na oddziale będą też: gabinet diagnostyczno – zabiegowy, sale pobytu dziennego, pokój badań EEG z holterem, pokój psychologa, sala rehabilitacji, pokój rehabilitantów, magazyn oddziałowy i kuchenka oddziałowa.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Co to jest zapalenie gardła i migdałków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie