MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tarnobrzeg. Ciekawy wykład dla uczniów tarnobrzeskiego "Rolnika" w ramach współpracy z uczelnią

OPRAC.:
Marcin Radzimowski
Marcin Radzimowski
Archiwum szkoły
„Mechanizm rynkowy i rola państwa w gospodarce” - taki był temat wykładu, jaki dla uczniów Zespołu Szkół numer 2 imienia Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu, czyli popularnego "Rolnika", poprowadził doktor habilitowany Mariusz Próchniak - profesor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Ciekawy wykład dla uczniów tarnobrzeskiego "Rolnika"

Uczniowie kilku kierunków kształcenia w Zespole Szkół nr 2 w Tarnobrzegu, między innymi ekonomii i rachunkowości zostali zakwalifikowani do Programu Klasa Akademicka SGH w Warszawie. To ogromny sukces, bo Szkoła Główna Handlowa w ramach programu współpracuje tylko z najlepszymi szkołami średnimi w kraju, które odznaczają się wysokim poziomem nauczania.

- Obecnie jesteśmy jedyną szkołą z województwa podkarpackiego, która została wyróżniona i uczestniczy w tym programie. Nie jest łatwo przejść procedurę weryfikacyjną, która uwzględnia wszystkie płaszczyzny pracy szkoły. Potwierdzeniem może być fakt, że akredytację Senatu Szkoły Głównej Handlowej dotychczas uzyskało tylko 45 szkół w całym kraju - mówi Małgorzata Bator-Kumór, nauczyciel przedmiotów ekonomicznych.

Program Klasa akademicka SGH polega na współpracy uczelni z wyróżniającymi się szkołami w Polsce. Udział w programie stwarza uczniom możliwość stałego kontaktu ze światem akademickim, poszerza ich horyzonty i ułatwia wybór ścieżki zawodowej. W ramach programu organizowane są dla uczniów zajęcia dydaktyczne prowadzone przez nauczycieli akademickich oraz współpracowników SGH. Zajęcia odbywają się na terenie kampusu uczelni oraz w siedzibie Zespołu Szkół nr 2 w Tarnobrzegu.

Jak podkreślają uczestnicy, program ten stwarza także możliwość rozwijania współpracy w zakresie tutoringu dla najlepszych uczniów, korzystania z Biblioteki SGH a także współpracy ze studenckimi kołami naukowymi. Dzięki uczestnictwu w tym programie zostaje podniesiony prestiż tarnobrzeskiej szkoły i daje uczniom wiele możliwości rozwoju.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kosmiczny poziom matur rozszerzonych - uczniowie załamani

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie