Tarnobrzeg > Fotografik Bogdan Myśliwiec odkrył Tarnobrzeg...

  Tarnobrzeg > Fotografik Bogdan Myśliwiec odkrył Tarnobrzeg na nowo

  /ram/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Właśnie ukazał się album Bogdana Myśliwca zatytułowany "Tarnobrzeg”.

  Właśnie ukazał się album Bogdana Myśliwca zatytułowany "Tarnobrzeg”. ©M. Radzimowski

  Właśnie ukazał się album Bogdana Myśliwca zatytułowany "Tarnobrzeg”.

  Właśnie ukazał się album Bogdana Myśliwca zatytułowany "Tarnobrzeg”. ©M. Radzimowski

  Pejzaże, religia, sport i wydarzenia kulturalne związane z Tarnobrzegiem. A wszystko to widziane okiem uznanego fotografika - Bogdana Myśliwca. Właśnie ukazał się jego album zatytułowany "Tarnobrzeg". Zainteresowanie jest tak duże, że już są zamówienia na kolejną edycję albumu!

  To bez wątpienia najpiękniejsza książka dotychczas wydana, która o "siarkowym grodzie" opowiada poprzez fotografię. Zdjęcia ukazują wszystkie walory Tarnobrzega, często nawet te niezauważane przez mieszkańców miasta.
  - Starałem się zmieścić w tym albumie wszystko, co dotyczy mojego miasta. Nie skupiałem się na jednym temacie, mając nadzieję, że ta publikacja zainteresuje jak najszersze grono odbiorców - mówi Bogdan Myśliwiec.

  Album rozpoczyna zarys historyczny Tarnobrzega, w języku polskim i angielskim. W tej części albumu znaleźć można zdjęcia historyczne, pochodzące ze zbiorów biblioteki Klasztoru OO. Dominikanów w Tarnobrzegu. Pozostała część albumu to już efekt wielu lat pracy Bogdana Myśliwca.

  W albumie znaleźć można wszystko - piękno architektury, sztuki sakralnej, piękno przyrody uwiecznione w różnych porach roku czy wydarzenia sportowe. Szczególną uwagę przykuwają pejzaże, czy widok miasta z lotu ptaka. Sporo miejsca w swojej publikacji autor poświęca wydarzeniom kulturalnym związanym z Tarnobrzegiem.
  - To naprawdę piękny album, który będzie znakomitą promocją naszego miasta - zachwyca się Jan Dziubiński, prezydent Tarnobrzega.

  Słowa prezydent przekuł w czyny i magistrat zamówił… połowę nakładu, czyli pięćset egzemplarzy.

  Dopełnieniem albumu będzie dołączona do niego płyta DVD z 18-minutowym filmem o Tarnobrzegu, w wersji polsko-angielskiej. To produkcja Miejskiej Telewizji Tarnobrzeg.

  Album wydany został w nakładzie tysiąca egzemplarzy, w formacie 270 - 230 cm. Zainteresowanie jest tak ogromne, że autor już planuje kolejną edycję albumu w przyszłym roku. Album "Tarnobrzeg" za kilka dni trafo do niektórych tarnobrzeskich księgarń, można go kupić także w Miejskiej Telewizji Tarnobrzeg lub bezpośrednio u autora.

  Bogdan Myśliwiec ma 58 lat. Pochodzi z Sycyny (województwo mazowieckie), od 35 lat związany jest z Tarnobrzegiem. Jest fotografem, fotografikiem i fotoreporter, przed kilku laty związany z "Echem Dnia".

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Podkarpackim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (3)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo