Tarnobrzeg. Koncertowa gra w amerykańskim stylu - tenisistki stołowe Enea Siarki Tarnobrzeg pokonały rywalki z francuskiego TT Metz 3:0

Piotr Szpak
Piotr Szpak
W piątkowym meczu grupy C Ligi Mistrzyń w tenisie stołowym kobiet Enea Siarka Tarnobrzeg wygrała 3:0 z francuskim TT Metz. ozdoba meczu był pojedynek Amerykanki z Danielą Dodean.

Pierwszy mecz nowej edycji Ligi Mistrzyń tarnobrzeska drużyna rozegrała gościnne w nowej hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1 w Tarnobrzegu. Spotkanie wywołało spore zainteresowanie kibiców, magnesem był debiutancki występ w tarnobrzeskiej drużynie Amerykanki Wu Yue. Niestety, w naszej drużynie zabrakło Li Qian, która po powrocie z drużynowych mistrzostw Europy we Francji otrzymała kilka dni wolnego.

Enea Siarka Tarnobrzeg – TT Metz 3:0
Han Ying – Carole Grundisch 3:1 (11:7, 8:11, 11:8, 11:7), Wu Yue – Daniela Dodean 3:0 (11:7, 14:12, 13:11), Elizabeta Samara – Adina Mihaela Diaconu 3:0 (11:5, 11:4, 11:8).

Mecz poprzedziła minuta ciszy upamiętniająca zmarłego niedawno wieloletniego działacza tarnobrzeskiego klubu, Eugeniusza Grążawskiego. Do pierwszego pojedynku podeszła Han Ying z Carole Grundisch, co było zwiastunem wysokiego poziomu gry. Pierwszy set padł łupem popularnej „Hani”, a drugi niespodziewanie wygrała zawodniczka francuskiego klubu. Kluczowy okazał się trzeci set. Kiedy nasza zawodniczka przegrywała 2:4, trener Zbigniew Nęcek poprosił o przerwę. Kilka wskazówek wystarczyło, aby Han Ying zdobyła ostatnie pięć punktów w secie wygrywając 11:8. Ostatnia partia, mimo że wygrana różnicą tylko czterech oczek, była formalnością.

Druga gra meczu była bardzo emocjonująca, choć wynik wcale tego nie odzwierciedla. Wygrana Wu Yue 3:0 nie przyszła łatwo. Reprezentantka USA skrzyżowała rakietki z Rumunką Daniele Dodean. Niezwykle emocjonujący był szczególnie drugi set, kiedy to zawodniczka francuskiego TT Metz miała dwie piłki setowe, a mimo to nasza zawodniczka zdołała wygrać tę partię 14:12. Nowo pozyskana tenisistka Enea Siarki Tarnobrzeg uwodniła również w trzecim secie, że ma stalowe nerwy, jest bardzo mocna psychicznie, co udowodniła wygrywając 13:11.

W trzecim pojedynku do stołu podeszły Elizabeta Samara oraz Adina Mihaela Diaconu. Reprezentantka Rumunii występująca w barwach tarnobrzeskiego klubu świetnie rozpoczęła swoją grę, szybko budując przewagę. Pierwszy set z łatwością wygrała 11:5. W drugiej partii podopieczna Zbigniewa Nęcka przegrała tylko cztery piłki. Na nieco więcej pozwoliła rywalce w ostatnim secie, mimo to wygrała 11:8.
W drugiej kolejce grupy C Champions League węgierski SH-ITB Budaörsi 2i SC zmierzy się z ekipą Enea Siarki, a spotkanie rozegrane zostanie 22 października na Węgrzech.

Już w niedzielę 15 września Enea Siarka zainauguruje nowy sezon rozgrywek ekstraklasy wyjazdowym spotkaniem z Dojlidami Białystok. Zostanie on rozegrany na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani