Tarnobrzeska Bitwa o Złoty Wałek na 30. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Upiecz ciasto i zgłoś do konkursu!

Wioletta Wojtkowiak
Wioletta Wojtkowiak
Dawid Łukasik/Echo Dnia
Udostępnij:
Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i Tarnobrzeskie Centrum Wolontariatu zapraszają do udziału w konkursie na ciasto podczas 30. Finału WOŚP w Tarnobrzegu. Wypieki trafią na kiermasz, z którego dochód zasili wielką zbiórkę pieniędzy na wsparcie okulistyki dziecięcej. Zgłoszenia do Tarnobrzeskiej Bitwy o Złoty Wałek właśnie ruszyły!

Tarnobrzeska Bitwa o Złoty Wałek w niedzielę 30 stycznia na 30. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Internetowe zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmowane są od 22 stycznia do 29 stycznia do godziny 20. Aby zgłosić swój placek do konkursu wystarczy wypełnić formularz online dostępny TUTAJ.

Na stronie wosp-tarnobrzeg.pl i na stronie sztabu na Facebooku znajdziecie także regulamin konkursu.

Zgłoszenie można też wypełnić w Tarnobrzeskim Centrum Wolontariatu przy Placu Bartosza Głowackiego 34, gdzie wypieki będą przyjmowane w dniu finału 30 stycznia od godziny 9 do 11.

Konkurs przeznaczony jest dla osób powyżej 18 roku życia. Jedna osoba może zgłosić na konkurs jedno ciasto. Warunkiem jest przyniesienie ciasta wraz z wymaganą w regulaminie kartą informacyjną i metryczką oraz wypełnienie formularza zgłoszeniowego na miejscu.

Warunkiem udziału w konkursie jest: przygotowanie i przyniesienie ciasta o wymiarach nie mniejszych niż 24×24 cm lub o średnicy 28 cm, przygotowanie karty informacyjnej do ciasta z podaniem nazwy oraz wszystkich wykorzystanych składników z wyszczególnieniem alergenów takich jak: mleko, jaja, gluten, orzechy itp.

Zgłoszone do konkursu ciasta powinny zostać zaprezentowane na tacy lub innej formie. Ciasto winno posiadać swoją metryczkę z opisem zawierającym: nazwę ciasta, imię i nazwisko osoby przygotowującej ciasto.

Metryczka powinna być umieszczona na (przy) cieście przy pomocy patyczka, wykałaczki lub przy użyciu innej formy, w taki sposób, aby stanowiła integralną część, również dekoracyjną. Ciasta nie posiadające metryczki nie zostaną ujęte w konkursie. Po ocenie jurorów, ciasta zostaną przekazane do sprzedaży, z której dochód zasili puszki WOŚP. Organizator nie zwraca kosztów produktów, ani kosztów przygotowania konkursowego ciasta.

Przygotowane ciasto należy dostarczyć w dniu finału, w niedzielę 30 stycznia do Tarnobrzeskiego Centrum Wolontariatu przy Placu Bartosza Głowackiego 34 w godzinach 9 - 11.

Jury degustacyjne oceni ciasta konkursowe według następujących wyróżników: estetyka, ogólne wrażenie (podanie, przygotowanie metryczki – opisu ciasta), smak. Jury może przyznać I, II i III miejsce. Laureatom konkursu zostaną przyznane dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Wręczenie nagród nastąpi podczas 30. Finału WOŚP w Tarnobrzegu w niedzielę 30 stycznia o godzinie 17 w Wozowni przy ulicy Sandomierskiej 27. Wydarzenie będzie transmitowane w TVL.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia Podkarpackie
Dodaj ogłoszenie