Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna została ostatnio najlepiej oceniona w Polsce

Klaudia Tajs
Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna to nie tylko Tarnobrzeg, ale także 21 podstref - mówił podczas konferencji Marek Indyk, doradca prezesa Agencji Rozwoju Przemysłu (z prawej).
Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna to nie tylko Tarnobrzeg, ale także 21 podstref - mówił podczas konferencji Marek Indyk, doradca prezesa Agencji Rozwoju Przemysłu (z prawej). Klaudia Tajs
O wyjątkowo dobrym roku inwestycyjnym mówią władze Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Wisłosan. Tylko w pierwszym półroczu mijającego roku, na terenie Podkarpacia wydano 24 zezwolenia. Deklarowane inwestycje przekroczyły 1,1 miliarda złotych. Zatrudniono 572 osoby.

Wysoka ocena inwestora

Wtorkową konferencję w siedzibie tarnobrzeskiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu - w Machowie poprowadził Maciej Ślęzak, który Tarnobrzeską Specjalną Strefą Ekonomiczną Euro-Park Wisłosan, zarządza od pierwszego lipca tego roku. Towarzyszył mu Marek Indyk, długoletni dyrektor tarnobrzeskiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu, a obecnie doradca prezesa. - Koniec roku to jednocześnie dobra okazja do podsumowania i oceny zadań, które zrealizowaliśmy w 2014 roku w naszej strefie - powiedział Maciej Ślęzak, dyrektor zarządzający Tarnobrzeską Specjalną Strefą Ekonomiczną Euro-Park Wisłosan.

W rankingu firmy KPMG, jednego z czterech głównych audytorów działających na świecie, obejmującym działalność wszystkich 14 specjalnych stref ekonomicznych w Polsce Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna zdobyła pierwsze miejsce i jest najlepiej ocenianą przez inwestorów strefą w kraju. - Dla nas to nie tylko powód do satysfakcji, ale i zobowiązanie do podjęcia działań jeszcze w większym stopniu zwiększających aktywność gospodarczą na terenie strefy i jej bezpośrednim otoczeniu.
Kryteriów oceny było wiele. Najważniejsze, to opinia inwestorów. - To nie strefa ocenia siebie samego, ale jest oceniana przez tych, których zaprosiliśmy do tego, aby zaistnieli na terenie strefy - mówił Marek Indyk. - Pierwsze miejsce świadczy o tym, że działający tu zespół dokłada starań, aby życzenia przedsiębiorcy przychodzącego do strefy zostały spełnione. Efekty pracy Agencji Rozwoju Przemysłu widać. Jest na terenie kreatywnym inwestorem, dlatego apelujemy do samorządów, abyśmy byli właściwie postrzegani.

Nowe oblicze gospodarki

W trakcie spotkania omówiono także problematykę zmieniającego się aktualnie prawa strefowego i wynikających z nowych regulacji konsekwencji lokowania kolejnych projektów inwestycyjnych w naszym regionie. Zaprezentowano także strategię Agencji Rozwoju Przemysłu oraz planowane działania strefy w 2015 roku. - Strategia opiera się na trzech filarach - tłumaczył dyrektor Ślęzak. - To innowacje, restrukturyzacje i inwestycje. - Teraz jest czas na rozwój gospodarki innowacyjnej opartej na wiedzy, zwiększeniu konkurencyjności i inteligentnego rozwoju. Agencja Rozwoju Przemysłu chce stworzyć nową wizję podejścia do rozwoju gospodarczego. Ma być oparta na powstawaniu platform wymiany i tworzeniu bazy danych, która zbierze potrzeby inwestorów w zakresie technologii i projektów, jakimi interesują się przedsiębiorcy. Platforma ma połączyć ze sobą stronę popytową i podażową. Chodzi o komercjalizację badań, współpracę z ośrodkami rozwojowymi z uczelniami.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie