Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Telewizja Polska ma przeprosić prezydenta Stalowej Woli za kłamstwa

ZS
- Mam satysfakcję, że w pierwszej instancji wygrałem – powiedział prezydent Andrzej Szlęzak.
- Mam satysfakcję, że w pierwszej instancji wygrałem – powiedział prezydent Andrzej Szlęzak.
Telewizyjna Polska będzie musiała przeprosić prezydenta w telewizji i na pierwszej stronie lokalnej gazety oraz wpłacić 10 tysięcy złotych na stalowowolski Związek Harcerstwa rzeczpospolitej. Taki jest nieprawomocny wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie.

Poszło o program "Misja specjalna" z 2008 roku wyemitowany w telewizyjnej Jedynce. Występujący tam ówczesny radny Janusz Kotulski z PiS mówił, że Stalową Wolą rządzi układ i sitwa.

ZAMASKOWANA TWARZ

Opowiadał o swoich podejrzeniach związanych z rzekomym udziałem władz miasta w nierozliczonych aferach finansowych. Podał przykład pewnego biznesmena, który handlował wekslami i fałszował weksle. Te same twierdzenia powtórzyła osoba z zamaskowaną twarzą, rozpoznana jako jeden z radnych powiatowych.

Ugodzony do żywego prezydent wytoczył proces Anicie Gargas - autorce programu "Misja specjalna", pokazanego w telewizyjnej Jedynce. Zarzucił jej zniesławienie i propagowanie fałszywych oskarżeń. Proces trwał trzy lata. Były problemy ze sprowadzeniem do sądu dziennikarza, który robił nagranie.

- Zdaję sobie sprawę, że telewizja będzie się prawdopodobnie odwoływać od wyroku. Niemniej jednak mam satysfakcję, że w pierwszej instancji wygrałem - powiedział prezydent Andrzej Szlęzak.

To kolejny proces przegrany przez Gargas. Na mocy wyroku z października tego roku Telewizja Polska i Anita Gargas muszą przeprosić prezesa Prokom Investment Ryszarda Krauzego za podanie w 2007 roku informacji w "Misji specjalnej", że łączyło go coś z gangsterem "Nikosiem".

ODWOŁANA ZE STANOWISKA

Anita Gargas była zastępcą szefa Jedynki i szefową publicystki w "Jedynce", autorką magazynu śledczego "Misja specjalna", uważanego za proPiS-owską propagandę. Została odwołana ze stanowiska w lutym 2010 roku, po tym jak dopuściła do emisji dokumentu o Wojciechu Jaruzelskim w reżyserii Grzegorza Brauna i Roberta Karczmarka.

Przeciwne emisji były Maria Zmarz-Koczanowicz i Teres Torańska, bo fragment ich filmu "Noc z generałem" został wykorzystany, ale ze zmienioną ścieżką dźwiękową i bez ich zgody.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie