Mateusz Pietras
Katarzyna Kawa w 1/4 finału gry deblowej w Teksasie
Katarzyna Kawa w 1/4 finału gry deblowej w Teksasie AFP7 vía Europa Press/Associated Press/East News
Katarzyna Kawa i Bibiane Schoofs wygrały z amerykańskim duetem Catherine Harrison/Sabrina Santamaria 5:7, 6:4, 10-6 w pierwszej rundzie debla turnieju WTA 250 w Austin. Tym samym awansowały do ćwierćfinału. Mecz trwał godzinę i czterdzieści jeden minut.

Katarzyna Kawa i Holenderka Bibiane Schoofs wygrały z reprezentantkami gospodarzy Sabriną Santamarią i Catherine Harrison 5:7, 6:4, 10-6 w pierwszej rundzie debla turnieju tenisowego WTA 250 w Austin.

Porażka w inauguracyjnym secie

Pierwsza partia rozpoczęła się od dwóch dość pewnie wygranych przez serwujące. Przy stanie 1:1 kibice zgromadzeni w Austin mogli zobaczyć pierwsze przełamanie w spotkaniu. - Polsko-holenderska para jako pierwsza znalazła sposób przy podaniu rywalek. Przełamanie powrotne nastąpiło chwilę później. W dziewiątym gemie ''polska'' para ponownie wygrała gema podczas returnu. Jednak Kawa i Schoofs nie potrafiły zamknąć seta. Niestety zostały pokonane w dwunastym gemie, który zakończył odsłonę numer jeden. Przy własnym serwisie polsko-holenderski duet przegrał ''na sucho''.

Pomyślna pogoń

W drugiej partii kluczowym momentem okazał się gem numer trzy, który rozstrzygnął się na korzyść returnującej Polki i Holenderki. Do końca Harrison i Santamaria nie znalazły sposobu na dobrze wyglądający polsko-holenderski duet.

Tym samym doszło do super tie-breaka. Lepiej nerwy opanowały Kawa i Schoofs, które zdobyły dwa punkty z rzędu przy serwisie przeciwniczek (6:3). Ostatecznie pierwsza piłka meczowa okazała się tą ostatnią. Wygrał 10:6.

31-letnia zawodniczka z Krynicy, jedyna Polka w zawodach w Teksasie, wróciła do rywalizacji po kilkutygodniowej przerwie. Nie przeszła kwalifikacji w singlu, w którym najwyżej rozstawiona jest Ukrainka Anhelina Kalinina, 35. w rankingu WTA.