Tenis stołowy KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg pokonał Bebetto AZS UJD Częstochowa

Damian Wiśniewski
Marcin Radzimowski
Zawodniczki KTS Enea Siarkopolu Tarnobrzeg odniosły kolejne zwycięstwo w meczu ekstraklasy tenisa stołowego kobiet. Podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka pokonały Bebetto AZS UJD Częstochowa.

Bebetto AZS UJD Częstochowa - KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg 1:3Anastasyia Dymitrenko- Elizabeta Samara 1:3 (10:12, 7:11, 11:9, 7:11)
Roksana Zalomska - Fu Yu 2:3 (12:10, 11:9, 4:11, 4:11, 6:11)
Tetyana Bilenko - Agata Zakrzewska 3:0 (11:9, 11:6, 11:4)
Anastasiya Dymytrenko - Fu Yu 0:3 (8:11, 4:11, 10:12).

Tarnobrzeżanki podeszły do tego meczu w identycznym składzie, jak do poprzedniego ligowego starcia, przeciwko SKTS Sochaczew. Podobnie jak wtedy, w tym meczu również wygrały 3:1.

Spotkanie zaczęło się od zwycięstwa Elizabety Samary, której rywalką była Anastasyia Dymitrenko. Rumunka z Enea Siarkopolu wygrała 3:1, ale każdy z setów był wyrównany.

W następnym meczu Portugalka Fu Yu przegywałą już 0:2 z Roksaną Załomską i zanosiło się na niespodziankę. W kolejnych setach doświadczona zawodniczka drużyny z Tarnobrzega wzięła jednak sprawy w swoje ręce i każdą z partii wygrała bez większego problemu.

W trzecim starciu Agata Zakrzewska mierzyła się Tetyaną Bilenko i przegrała 0:3. Wyrównaną rywalizację potrafiła toczyć tylko w pierwszym secie, którego przegrała dwoma punktami.

Spotkanie zakończył czwarty pojedynek, w którym rywalką Fu Yu była Anastasiya Dymytrenko. Zawodniczka Enea Siarkopolu wygrała pewnie, bez straty seta.

Kolejne spotkanie mistrzynie Polski zagrają z KU AZS UE Wrocław 21 stycznia na wyjeździe.