Tenis stołowy. KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg - SKTS Sochaczew 3:1. Pewna wygrana tarnobrzeżanek

Damian Wiśniewski
Marcin Radzimowski
W swoim jedenastym meczu ekstraklasy tenisa stołowego zawodniczki KTS Enea Siarkopolu Tarnobrzeg odniosły jedenaste zwycięstwo. Pokonały 3:1 SKTS Sochaczew.

KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg - SKTS Sochaczew 3:1
Fu Yu - Zuzanna Wielgos 3:0 (11:5, 11:7, 11:6)
Elizabeta Samara - Irina Ciobanu 3:1 (4:11, 11:5, 11:9, 13:11)
Agata Zakrzewska - Ilona Szwiertnia 2:3 (2:11, 11:8, 7:11, 13:11, 9:11)
Fu Yu - Irina Ciobanu 3:2 (11:7, 6:11, 11:4, 10:12, 12:10)

Tarnobrzeżanki zanotowały kolejne pewne zwycięstwo. W pierwszym pojedynku reprezentująca Portugalie Fu Yu zagrałą z Zuzanną Wielgos i nie dała jej większych - wygrała swoje sety do pięciu, do siedmiu i do sześciu.

W drugim pojedynku Rumunka Elizabeta Samara zagrała ze swoją rodaczką, Iriną Ciobanu. Pierwszego seta przegrała różnicą siedmiu punktów, ale drugiego wygrała do pięciu. Dwa kolejne sety były bardziej wyrównane, ale oba wygrała Samara - odpowiednio do dziewięciu i jedenastu.

Trzeci mecz był jeszcze bardziej wyrównany. Agata Zakrzewska mierzyła się z Iloną Szwiertnią i przegrała w pięciu setach.

Czwarty pojedynek również był bardzo zacięty. Fu Yu zagraniała z Irinią Ciobanu i wygrała 3:2. Szczególnie wyrównane były sety czwarty i piąte, które kończyły się na przewagi.

Kolejny mecz Enea Siarkopol zagra za dwa dni na wyjeździe z Bebetto AZS UJD Częstochowa.