Tenis stołowy. Medale dla Siarkopolu i Fibrain AZS Politechniki

Tomasz Strzębała
Zuzanna Wielgos zanotowała kolejny udany start
Zuzanna Wielgos zanotowała kolejny udany start facebook.com/AZSPolitechnikaRzeszow
Z dobrej strony podczas 92 Indywidualnych Mistrzostw Polski, które odbywały się w Gdańsku pokazali się zawodnicy naszych klubów. Medale zdobywały pingpongistki KTS-u Enea Siarkopol Tarnobrzeg oraz reprezentanci Fibrainu AZS-u Politechniki Rzeszów.

Agata Zakrzewska z KTS-u Enea Siarkopol Tarnobrzeg zdobyła złoty medal w grze podwójnej wraz Martyną Lis (Energa Manekin Toruń). Również ze złota cieszyła się inna tarnobrzeska zawodniczka - Natalia Bajor, która czempionat wywalczyła w grze mieszanej wraz z Markiem Badowskim (KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki). Po drugi medal na mistrzostwach Natalia sięgnęła w grze pojedynczej. Powody do radości mają też w ekipie Fibrainu AZS Politechniki Rzeszów. Zuzanna Wielgos została wicemistrzynią Polski w grze pojedynczej. Zawodniczka rzeszowskiej Politechniki przegrała dopiero w finale z Katarzyną Węgrzyn (AZS UE Wrocław). Drugi medal, tym razem brązowy, nasza pingpongistka wywalczyła w grze mieszanej z Samuelem Kulczyckim (Dekorglass Działdowo). Z innych zawodniczek rzeszowskiego klubu wysokie miejsce, w grze singlowej, w przedziale 9-16 zdobyła Dominika Wołowiec. W grze deblowej, w parze z Oliwią Wątor oraz w grze podwójnej mieszanej z Patrykiem Dziubą była na miejscach 5-8. Z brązowym krążkiem z mistrzostw wrócił natomiast Przemysław Walaszek. Reprezentant Politechniki na trzecim stopniu podium stanął w deblu z Arturem Grelą (Gwiazda Bydgoszcz). Blisko strefy medalowej był Alan Kulczycki z Oxynetu Jarosław i Anna Brzyska z Kolpingu Jarosław. Oboje dotarli do do ćwierćfinałów: Alan w singlu, zaś Anna w deblu z Matyldą Hadraś (Bronowianka Kraków).

Wyniki spotkań finałowych:

• gra pojedyncza kobiet: Zuzanna Wielgos – Katarzyna Węgrzyn 1:4 (4:11, 4:11, 11:4, 5:11, 7:11)
  • brązowe medale: Anna Węgrzyn, Natalia Bajor
  • gra pojedyncza mężczyzn: Samuel Kulczycki – Maciej Kubik 4:1 (2:11, 11:4, 11:7, 11:9, 11:6)
  • brązowe medale: Jakub Dyjas, Marek Badowski
  • gra podwójna kobiet: Katarzyna Węgrzyn/Anna Węgrzyn – Agata Zakrzewska/Martyna Lis 2:3 (8:11, 11:5, 6:11, 11:5, 10:12)
  • brązowe medale: Wiktoria Wróbel/Ilona Sztwiertnia, Natalia Gajewska/Alicja Łebek
  • gra podwójna mężczyzn: Maciej Kubik/Samuel Kulczycki – Konrad Kulpa/Tomasz Kotowski 3:1 (11:7, 11:8, 6:11, 11:3)
  • brązowe medale: Artur Grela/Przemysław Walaszek, Szymon Malicki/Tomasz Tomaszuk
  • gra mieszana: Marek Badowski/Natalia Bajor – Tomasz Kotowski/Katarzyna Węgrzyn 3:1 (11:9, 11:3, 4:11, 11:7)
  • brązowe medale: Tomasz Lewandowski/Paulina Krzysiek, Samuel Kulczycki/Zuzanna Wielgos