Tenisiści stołowi z Tarnobrzega dobrze wypadli w Mistrzostwach Europy

(PISZ)
Troje reprezentantów Jeziora Tarnobrzeg: od lewej: Maciej Nalepka, Karolina Pek i Krzysztof Żyłka zdobyło w Danii cztery medale. Archiwum klubowe
Z czterema medalami wrócili z rozegranych w Danii Mistrzostw Europy niepełnosprawnych reprezentanci Integracyjnego Klubu Sportowego Jezioro Tarnobrzeg: Karolina Pęk, Maciej Nalepki i Krzysztof Żyłka.

Drużyna kobiet w klasie 9-10 zdobyła złoty medal i Mistrzostwo Europy. Oprócz Karoliny Karolina Pęk, w naszej drużynie występowały jeszcze Natalia Partyka reprezentująca na co dzień drużynę SPAR-Zamku Tarnobrzeg oraz Małgorzata Jankowska z AZS AWF Warszawa. Drużyna w klasie 3 wózki mężczyzn Maciej Nalepka, Tomasz Jakimczuk, Rafał Czuper zdobyła brązowy medal.

Brązowy medal wywalczyła również drużyna w klasie 4 wózki mężczyzn grajaca w składzie: Krzysztof Żyłka i Rafał Lis.

W pierwszej części Mistrzostw Europy w Vejle odbył się turniej indywidualny, w którym Karolina Pęk w klasie 9 zdobyła srebrny medal. W finale przegrała z Turczynką Neslihan Kavas 0:3 (10:12, 9:11, 10:12).

Bardzo dobrze spisał Krzysztof Żyłka w klasie 4 wózki mężczyzn był o krok od zdobycia medalu. Trzeci zawodnik tarnobrzeskiego klubu Maciej Nalepka w klasie 3 wózki mężczyzn po wyjściu z grupy przegrał z Rumunem Makszin Dacian 1:3 (8:11, 8;11, 11:7, 9:11) i pożegnał się z turniejem indywidualnym.