Piotr Szpak
Tenisistka stołowa Forbetu Tarnobrzeg Li Qian ma już zapewniony medal mistrzostw Europy! Fot. Marcin Radzimowski
Reprezentantki Polski mają już zapewniony medal mistrzostw Europy w Stuttgarcie. W ćwierćfinale turnieju drużynowego Polki pokonały gospodynie turnieju - Niemki 3:1.

Popisową partię rozegrała zawodniczka Forbetu Tarnobrzeg Li Qian, która wygrała z Kristin Silbereisen 3:2 oraz Wu Jiaduo 3:1. Trzeci punkt zdobyła Natalia Partyka, po zwycięstwie z Zhenqi Barthel 3:0. W półfinale, który rozpocznie się we wtorek o godzinie 16.30, reprezentantki Polski zagrają z Chorwatkami, które ograły Francuzki 3:1. Drugą parę półfinału finału tworzą Holandia (broni tytułu sprzed roku) i Czechy.
Polska - Niemcy 3:1

Li Qian - Kristin Silbereisen 3:2 (11:5, 11:13, 8:11, 11:4, 11:4)
Xu Jie - Wu Jiaduo 0:3 (6:11, 6:11, 5:11)
Natalia Partyka - Zhenqi Barthel 3:0 (11:8, 13:11, 12:10)
Li Qian - Wu Jiaduo 3:1 (11:7, 13:11, 9:11, 11:7)

W innych meczach ćwierćfinału: Chorwacja - Francja 3:1, Holandia - Białoruś 3:0, Czechy - Rumunia 3:0.