Tenisistka stołowa SPAR-Zamku Tarnobrzeg Han Ying nie dała rady mistrzyni świata

Piotr Szpak
Zawodniczka SPAR-Zamku Tarnobrzeg Han Ying nie dała rady mistrzyni świata.
Zawodniczka SPAR-Zamku Tarnobrzeg Han Ying nie dała rady mistrzyni świata. Grzegorz Lipiec
Nie udało się zawodniczce SPAR-Zamku Tarnobrzeg Han Ying awansować do grona czterech najlepszych uczestniczek finałowego turnieju World Tour, który rozegrany został w Lizbonie.

W ćwierćfinałowym spotkaniu reprezentująca barwy tarnobrzeskiego klubu Niemka przegrała z mistrzynią świata Chinką Ding Ning 2:4 (11:8, 7:11, 3:11, 7:11, 11:9, 3:11).

Zdecydowaną faworytką pojedynku była najlepsza na świecie Ning, która niespodziewanie przegrała pierwszego seta i zapachniało sensacją. W drugiej partii wyrównana walka trwała do stanu 4:4, później już górą była Chinka, która wygrała do siedmiu, a w trzecim secie już panowała przy stole. W czwartej partii Han Ying grając rewelacyjnie objęła prowadzenie 6:4, ale od tej porty cztery punkty z rzędu zdobyła Chinka i to ona wygrała tę partię. Piąty set padł łupem zawodniczki tarnobrzeskiego klubu, ale na więcej najlepsza tenisistka stołowa świata już Niemce nie pozwoliła.