Tenisistka stołowa SPAR-Zamku Tarnobrzeg Natalia Partyka mistrzynią świata!

/PISZ/
Tenisistka stołowa SPAR-Zamku Tarnobrzeg Natalia Partyka została mistrzynią świata niepełnosprawnych. Grzegorz Lipiec
Zawodniczka SPAR-Zamku Tarnobrzeg Natalia Partyka zdobyła złoty medal podczas rozgrywanych w Pekinie mistrzostw świata niepełnosprawnych w tenisie stołowym zwyciężając w finale reprezentantkę Chin Yang Qian 3:2 (7:11, 11:6, 11:9, 11:5, 12:10).

Natalia obroniła w ten sposób mistrzowski tytuł z minionego roku wywalczony przed czterema laty w koreańskim Gwangju. Obronę tytułu liderka reprezentacji biało-czerwonych rozpoczęła od pojedynków z Turczynką Hilal Turkkan oraz Rosjanką Darią Saratową, wygranych bez straty seta. W drugiej fazie turnieju, rozgrywanej systemem pucharowym Natalia w ćwiećfinale pewnie pokonała reprezentantkę Tajwanu Tian Shiau Wen 3:0 (11:6, 11:5, 11:6). Pojedynek półfinałowy rozegrany z zawodniczką z Brazyli Costa Alexandre Bruna polska zawodniczka zakończyła bez straty set. Finał miał dramatyczny przebieg, a zawodniczka tarnobrzeskiego klubu wygrałą go na przewagi.

- To fantastyczna wiadomość. Jeśli wygrywa się decydującego o złotym medalu seta w stosunku 12-10 to wszystko jest wiadome o dramaturgii takiego spotkania. Mamy w naszym klubie mistrzynię świata i jesteśmy z tego powodu bardzo dumni - powiedział nam trener tenisistek stołowych SPAR-Zamku Zbigniew Nęcek.

Natalia będzie miała w Pekinie szanse zdobycie drugiego złota. W turnieju drużynowym zagra w reprezentacji Polski między innymi z zawodniczką Integracyjnego Klubu Sportowego Jezioro Tarnobrzeg Karoliną Pęk.