Tenisistka stołowa Zamku Tarnobrzeg Han Ying złotą medalistką mistrzostw Europy!

Damian SZPAK [email protected]
Han Ying została złotą medalistką mistrzostw Europy
Han Ying została złotą medalistką mistrzostw Europy Grzegorz Lipiec
Dwa medale złoty i brązowy zdobyły tenisistki stołowe Zamku Tarnobrzeg podczas trwających w Austrii Mistrzostw Europy. Złoto z reprezentacją Niemiec wywalczyła Han Ying, natomiast brąz z reprezentacją Czech Renata Strbikova. Takiego sukcesu w historii tarnobrzeskiego klubu jeszcze nie było.

W półfinale Czeszki trafiły na Niemki z mecz zakończył się wygrają naszych zachodnich sąsiadek 3:1. Renata zmierzyła się z Han w ostatniej grze meczu, w trzech setach wygrała posiadająca od kilku lat Niemieckie obywatelstwo Ying. Po meczu obie zawodniczki tarnobrzeskiego zespołu były bardzo zadowolone. Niemki z poniedziałkowym finale walczyły o złoto z Rumunkami. Nasza Han Ying pokonała w tym spotkaniu najlepsza z Rumunek Elizabetę Samarę 3:2 (9:11, 11:6, 8:11, 12:10, 11:5), a pojedynek ten trwał aż 57 minut. W drugiej swej grze wczorajszego wieczoru Han zmierzyła się z Danielą Dodean pokonując ją w czasie 53 minut 3:2 (9:11, 11:8, 6:11, 11:6, 11:6).

Z kolei reprezentacja Polski kobiet zajęła w mistrzostwach ósme miejsce przegrywając sobotnie spotkanie z gospodyniami mistrzostw Austriaczkami 2:3. Tym razem zawiodła Katarzyna Grzybowska, natomiast kapitan tarnobrzeskiej drużyny Kinga Stefańska pokonała swoją rywalkę Karolinę Mischek w trzech setach. We wtorek rozpoczyna się turniej indywidualny, w którym zagrają aż cztery zawodniczki występujące na co dzień w tarnobrzeskiej drużynie: Kinga Stefańska, Renata Strbikova, Han Ying oraz Margarita Piesotska.

Austria - Polska 3:2

Amelie Solja - Katarzyna Grzybowska 3:1 (6:11, 13:11, 14:12, 11:5), Sofia Polcjanova - Natalia Partyka 3:2 (11:6 11:5, 5:11, 5:11, 11:8), Karoline Mischek - Kinga Stefańska 0:3 (7:11, 8:11, 4:11), Amelie Solja - Natalia Patryka 2:3 (8:11, 11:9 14:12, 6:11, 5:11, Sofia Polcanova - Katarzyna Grzybowska 3:2 (11:6, 9:11, 9:11, 11:9, 11:9).