Tenisistki KTS Enea Siarka Tarnobrzeg pokonały Polmlek Lidzbark Warmiński i kolejny raz zdobyły tytuł mistrzyń Polski!

Damian Wiśniewski
Marcin Radzimowski
Niespodzianki nie było, bo być nie mogło - w drugim finałowym meczu na szczycie tabeli tenisistki KTS Enea Siarka Tarnobrzeg w czwartek na własnym terenie pokonały ekipę Polmleku Lidzbark Warmiński 3:0 (w pierwszym meczu wygrały 3:0) i po raz 28. wywalczyły tytuł mistrzyń Polski.

W tym spotkaniu trener Zbigniew Nęcek desygnował do gry nieco inny skład, niż we wtorek w Lidzbarku.

Podobnie jak wtedy w pierwszym i drugim meczu zagrały Elizabeta Samara oraz Han Ying, ale w trzecim pojedynku Li Qian zastąpiła Kinga Stefańska.

Podobnie w zespole gości. Znów oglądaliśmy Ruifang Dong i Ma Wenting, ale Darię Trigolos zastąpiła Natalia Bogdanowicz.

Zmiany nastąpiły także w ustawieniu. Samara zagrała tym razem z Ruifang Dong, a Han Ying z Ma Wenting.

Nie zmieniło się jedno - Siarka znów wygrała 3:0.

Tenisistki KTS Enea Siarka Tarnobrzeg w czwartek na własnym terenie pokonały ekipę Polmleku Lidzbark Warmiński 3:0. Zobaczcie zdjęcia

KTS Enea Siarka Tarnobrzeg - Polmlek Lidzbark Warmiński 3:0

Eliza Samara - Ruifang Dong 3:0 (11:7, 12:10, 11:4)
Ying Han - Wenting Ma 3:1 (11:6, 9:11, 11:6, 12:10)
Kinga Stefańska - Natalia Bogdanowicz 3:0 (11:2, 11:4, 11:3)

W pierwszym meczu Enea Siarka wygrała także 3:0, ale straciła w całym meczu trzy sety. Teraz jednego, więc w setach pokonała rywalki aż 18:4.