Tenisistki stołowe Forbetu Tarnobrzeg blisko złotego medalu

/PISZ/
Czeszka Renata Stribikova znajduje się w wysokiej formie.
Czeszka Renata Stribikova znajduje się w wysokiej formie. Marcin Radzimowski
Pierwszy finałowy poniedziałkowy mecz play off rozgrywek ekstraklasy tenisa stołowego kobiet zakończył się druzgocącym zwycięstwem drużyny Forbetu Tarnobrzeg.

Warmia Lidzbark Warmiński - FORBET TARNOBRZEG 0:3. Stan rywalizacji play off 0:1.
Wyniki gier: Wang Qian - Renata Stribikova 1:3 (9:11, 11:8, 5:11, 4:11), Monika Pietkiewicz - Li Qian 0:3 (6:11, 8:11, 6:11), Maja Krzewicka - Xu Jie 0:3 (7:11, 6:11, 8:11).

Spodziewano się zaciętego trzymającego w napięciu spotkania, tymczasem drużyna z Tarnobrzega oddała rywalkom tylko seta i trzeba przyznać, iż gospodynie oraz ich kibice byli w szoku.
Działacze klubu z Lidzbarka Warmińskiego stanęli na wysokości zadania, oprawa meczu miała bardzo ładny charakter. Najwięcej emocji było w pierwszej grze spotkania, w której liderka drużyny Warmii Chinka Wang Qian zmierzyła się z Renatą Stribikovą. Grająca w Forbecie Czeszka potwierdziła iż jest w wysokiej formie pokonując rywalkę w czterech setach.

- Kolejny już raz Renata zrobiła nam bardzo dobre otwarcie, jest w fantastycznej formie i oby tylko ją utrzymała jak najdłużej - cieszył się po meczu trener Zbigniew Nęcek.

W kolejnej grze Li Qian nie dała najmniejszych szans byłej zawodniczce tarnobrzeskiego klubu mającej za sobą występy w Bundeslidze Monice Pietkiewicz, a w trzeciej grze powracającą do wysokiej formy Xu Jie wypunktowała Maję Krzewicką.

Teraz rywalizacja przenosi się do Tarnobrzega. Finał toczy się do dwóch zwycięstw. We wtorek zadecyduje się kiedy rozegrane zostanie drugie i ewentualnie trzecie spotkanie. Wszystko wskazuje na to, że będzie to już na początku przyszłego tygodnia.