Tenisistki stołowe Forbetu Tarnobrzeg nie dały szans wicemistrzyniom Polski

/PISZ/
Mimo, że Kinga Stefańska przegrywała z Chinką Yan Xiaoshan 0:2 w setach, to wygrała trzy kolejne partie i cały pojedynek. M. Radzimowski
Mistrzynie Polski tenisistki stołowe Forbetu Tarnobrzeg nie dały wczoraj najmniejszych szans wicemistrzyniom kraju z Nadarzyna gromiąc je w ich hali.

Wanzl Scania Nadarzyn - Forbet Tarnobrzeg 0:3.

Wyniki gier: Klaudia Kusińska - Xu Jie 0:3 (8:11, 9:11, 8:11), Magdalena Szczerkowska - Li Qian 0:3 (7;11, 9:11, 6:11), Yan Xiaoshan - Kinga Stefańska 2:3 (11:8, 11:8, 7:11, 9;11, 6:11).

To był kapitalny mecz naszej drużyny. Rozpoczęło się od zwycięstwa Xu Jie, która w minionym sezonie reprezentowała barwy klubu z Nadarzyna. "Ksenia" w trzech setach pokonała Klaudię Kusińską. Także trzy sety potrzebowała do zwycięstwa Li Qian. Emocje rozgorzały, kiedy do stołu podeszły Chinka Yan Xiaoshan oraz Kinga Stefańska. Pierwsze dwa sety padły łupem Azjatki, ale Kinga się nie poddała, zaczęła punktować rywalkę, wygrała trzy kolejne partie i cały pojedynek.
- Kinga zagrała fantastycznie, widać utrzymuje się w wysokiej formie i ten sezon może być dla niej bardzo udany. W pojedynku z Chinką błysnęła charakterem - komplementował swoją podopieczną trener tarnobrzeskiego zespołu Zbigniew Nęcek.

W pozostałych spotkaniach: Stella Gniezno - Bronowianka Kraków 0:3, Gorzovia Gorzów Wielkopolski - MLKS Polkowice 2:3, SKTS Sochaczew - Warmia Lidzbark Warmiński 3:2, Jedynka Magellan Łódź - KU AZS AE Wrocław 1:3.
1. Forbet 3 6 9:0
2. Polkowice 3 6 9:6
3. Bronowianka 3 4 8:5
Wrocław 3 4 8:5
5. Sochaczew 2 4 6:4
6. Warmia 3 2 7:8
7. Nadarzyn 2 2 3:5
8. Gorzovia 3 0 6:9