Tenisistki stołowe Forbetu-OWG Tarnobrzeg wygrały 70 z rzędu mecz ekstraklasy

/DASZ/
Chinka Zhao Xiao kolejny raz poprowadziła drużynę z Tarnobrzega do zwycięstwa w meczu ekstraklasy. Piotr Szpak
Bronowianka Kraków to kandydat do zdobycia medalu w tym roku, dlatego mistrzynie Polski tenisistki stołowe Forbetu-OWG Tarnobrzeg jechały do Krakowa nie bez obaw. Wygrały jednak i był to ich 70 z rzędu triumf w meczu ekstraklasy.

Bronowianka Kraków - Forbet-OWG Tarnobrzeg 0:3.

Wyniki gier: Wang Qian - Zhao Xiao 2:3 (11:6, 11:5, 9:11, 12:14, 5:11), Renata Gumula - Li Qian 0:3 (7:11, 6:11, 7:11), Antonina Szymańska - Kinga Stefańska 1:3 (7:11, 4:11, 11:9, 7:11).
Podobnie jak to miało miejsce w środowym wyjazdowym meczu z Wanzl Nadarzyn, tak i w sobotnim spotkaniu w Krakowie klasa błysnęła Chinka Zhao Xiao.

"Bobas" stanęła naprzeciw swej rodaczce bardzo dobrze poczynającej sobie w naszym kraju Wang Qian. Pierwsze dwa sety nie zapowiadały triumfu naszej zawodniczki. Grająca w krakowskiej drużynie Azjatka wygrała dwa pierwsze sety i dla "Bobasa" sytuacja była już niedobra. Trzeci set po dramatycznej walce Zhao Xiao wygrał 11:9, ale w czwartej partii Wang Qian grała jak w transie. Zawodniczka Bronowianki miała przy stanie 10:9 meczbola, ale "Bobas" wyszedł z tej opresji obronna ręką, a w decydującym piątym secie dominacja Zhao Xiao nie podlegała już dyskusji.

Szerzej w poniedziałkowym Echu Sportowym.