Tenisistki stołowe SPAR-Zamku Tarnobrzeg bliżej finału rozgrywek ekstraklasy

Piotr Szpak
Natalia Partyka błysnęła klasą w pojedynku z Antoniną Szymańską.
Natalia Partyka błysnęła klasą w pojedynku z Antoniną Szymańską. Grzegorz Lipiec
W pierwszym meczu półfinału play off rozgrywek ekstraklasy tenisa stołowego Mago Wanzl Nadarzyn przegrał ze SPAR_Zamkiem Tarnobrzeg 1:3.

Wyniki gier: Klaudia Kusińska - Renata Strbikova 3:2 (11:6, 7:11, 2:11, 11:9, 11:8), Eva Jurkova - Li Qian 0:3 (4:11, 2:11, 8:11), Antonina Szymańska - Natalia Partyka 1:3 (1:11, 6:11, 11:8, 8:11), Kusińska - Qian 0:3 (6:11, 4:11, 5:11).

W rywalizacji play off do dwóch wygranych obrończynie mistrzowskiego tytułu zawodniczki tarnobrzeskiego zespołu prowadzą 1:0.

Ekipa z Nadarzyna do meczu z tarnobrzeskim zespołem podeszła bez żadnych obciążeń psychicznych. Szczególnie widoczne było to w pierwszej grze, w której Klaudia Kusińska potwierdzając swój wielki talent wygrała z Czeszką Renatą Strbikovą. Po trzech setach Czeszka wygrywała 2:1, ale Kusińska błysnęła charakterem oraz umiejętnościami. Kto zna Strbikovą ten wie, że pokonać tę zawodniczkę jest niezwykle trudno. Dla Czeszki był to 13 pojedynek w tym sezonie i ta "trzynastka" okazała się dla zawodniczki tarnobrzeskiego klubu pechowa. Poprzednie 12 gier w rozgrywkach ekstraklasy Czeszka wygrała, ale tę trzynastą przegrała, bowiem Kusińska zachowała "zimną krew" w czwartym i piątym secie.

- Renata ma prawo być już mocno zmęczona tym sezonem. Przegrała po pięknej walce i za tę walkę należą się jej brawa - mówił po meczu trener tarnobrzeskiego zespołu Zbigniew Nęcek.

Najlepszą w tarnobrzeskiej drużynie była niezawodna Li Qian, która w dwóch grach przeciwko Słowaczce Evie Jurkovej oraz wspomnianej wcześniej Kusińskiej nie oddała rywalkom nawet seta. Dla "Małej" były to wygrane pojedynki numer 16 i 17 w kończącym się powoli sezonie.

Formą zaimponowała także Natalia Partyka, której przyszło zmierzyć się z czołową defensorką naszego kraju Antoniną Szymańską. W pierwszym secie Natalia wręcz zdeklasowała rywalkę pokonując ją 11:1, a cały pojedynek wygrała w czterech setach.

Drugi mecz pomiędzy drużynami SPAR-Zamku i Mago Wanzl rozegrany zostanie w poniedziałek 18 maja w Tarnobrzegu, początek o godzinie 17. Jeśli nadarzynianki wygrałyby to spotkanie to do decydującej trzeciej potyczki dojdzie we wtorek 19 maja także w Tarnobrzegu. Mecz ten rozpocząłby się o godzinie 11.