Tenisistki stołowe SPAR-Zamku Tarnobrzeg coraz bliżej finału ekstraklasy

Piotr Szpak
Chinka Pan Ying Ying w efektownym stylu pokonała byłą  zawodniczkę tarnobrzeskiego klubu Monikę Pietkiewicz.
Chinka Pan Ying Ying w efektownym stylu pokonała byłą zawodniczkę tarnobrzeskiego klubu Monikę Pietkiewicz. Grzegorz Lipiec
W pierwszym półfinałowym meczu play off rozgrywek ekstraklasy Polmlek Zamer Lidzbark Warmiński przegrał ze SPAR-Zamkiem Tarnobrzeg 0:3.

Wyniki gier: Alina Arlouskaya Natalia Partyka 0:3 (8:11, 7:11, 7:11, Hana Haponowa - Li Qian 0:3 (8:11, 4:11, 6:11), Monika Pietkiewicz - Pan Ying Ying 2:3 (11:13, 11:9, 11:8, 9:11, 6:11).

Zdecydowanym faworytem środowego spotkania była drużyna z Tarnobrzega, ale spodziewano się trudniejszej przeprawy 24-krotnych mistrzyń Polski. Te kolejny raz pokazały, że w rozgrywkach ekstraklasy nie mają sobie równych.

Rozpoczęło się od ciekawego pojedynku, w którym Białorusinka Alina Arlouskaya zmierzyła się z Natalią Partyką. Reprezentantka Polski nie dała Białorusince szans, choć ta bardzo chciała wygrać choćby seta. Bezlitosna dla Hapy Haponowej była także Li Qian, która w jeszcze bardziej przekonywujący sposób pokonała grającą w barwach klubu z Warmii Ukrainkę. Do trzeciej gry podeszły była zawodniczka tarnobrzeskiego klubu Monika Pietkiewicz oraz Chinka Pan Ying Ying. Po trzech setach Pietkiewicz wygrywała 2:1 i zanosiło się na przedłużenie spotkania. Chinka pokazała jednak klasę wygrała czwartą oraz piątą partię kończąc spotkanie w ładnym stylu.

Rywalizacja toczyć się będzie do dwóch wygranych. Jeśli w sobotnim meczu górą będzie tarnobrzeska drużyna to półfinałowa walka zostanie zakończona. Jeśli jednak ekipa SPAR-Zamku dozna sensacyjnej porażki to o tym która w drużyn awansuje do finału zadecyduje niedzielne spotkanie, które rozpocznie się o godzinie 16.