Tenisistki stołowe SPAR-Zamku Tarnobrzeg wygrały trzeci mecz z rzędu. Nadal prowadzą w tabeli ekstraklasy

Damian SZPAK [email protected]
Kapitan tarnobrzeskiej drużyny Kinga Stefańska nie bez kłopotów pokonała Martę Krajewską. Grzegorz Lipiec
Niespodzianki nie było i mimo, że nasz zespół zagrał bez Han Ying oraz Li Qian pewnie sięgnął po zwycięstwo. Dla gdańszczanek była to surowa lekcja, ale starały się ją odrobić najlepiej jak potrafiły.

SPAR-ZAMEK TARNOBRZEG - MRKS Gdańsk 3:0

Wyniki gier: Renata Strbikova - Honorata Olczak 3:0 (11:2, 11:4, 11:1), Roksana Załomska - Agnieszka Kaczmarek 3:2 (14:12, 11:3, 5:11, 9:11, 11:6), Kinga Stefańska - Marta Krajewska 3:1 (13:11, 9:11, 14:12, 11:4).
Beniaminek z Gdańska okazał się trudnym rywalem dla naszego zespołu dzięki czemu w niedzielny wieczór kibice obejrzeli sporo dobrej gry.

SPACEREK CZESZKI

Rozpoczęło się od łatwej wygranej Czeszki Renaty Strbikovej, która swojej rywalce Honoracie Olczak pozwoliła ugrać zaledwie siedem "oczek", a trzeciego seta wygrała do jednego. Znacznie więcej emocji było w pojedynku Roksany Załomskiej z Agnieszką Kaczmarek. Pierwsze dwa sety padły łupem podopiecznej trenera Zbigniewa Nęcka, ale gdańszczanka nie poddała się i o wszystkim musiała decydować piąta partia. Załomska w niej nie zawiodła.

OBRONIAŁ SETBOLA

Zacięty był ostatni pojedynek wieczoru, w którym kapitan tarnobrzeskiego zespołu Kinga Stefańska zmierzyła się z Martą Krajewską. Pierwszego seta Kinga wygrała na przewagi, ale w drugim lepsza okazała się zawodniczka z Trójmiasta. Wiele emocji było w trzecim secie. Kinga obroniła w nim setbola by ostatecznie rozstrzygnąć go na przewagi czym odebrała rywalce chęci do walki o czwartej partii.

W pozostałych spotkaniach: Galaxy Białystok - KGHM-Zanam DWSPiT Polkowice 1:3, Bronowianka Kraków - Wanzl Scania Nadarzyn 3:0, SKTS Sochaczew - Polmlek Zamer Lidzbark Warmiński 3:1, AZS AJD Częstochowa - KU AZS UE Wrocław 3:0; awansem: Polmlek - Częstochowa 3:1.

1. ZAMEK 2 4 6-0
2. Bronowianka 2 4 6-1
3. Polkowice 2 4 6-2
Sochaczew 2 4 6-2
5. Nadarzyn 2 2 3-3
6. Częstochowa 3 2 5-6
7. Polmlek 3 2 5-7
8. Białystok 2 0 1-6