Tenisistki stołowe SPAR-Zamku Tarnobrzeg wygrywają 3:2 w Lublinie

Grzegorz Lipiec
Li Qian zdobyła w Lublinie dwa cenne punkty, które pozwoliły pokonać 3:2 AZS UMCS Optimę. Grzegorz Lipiec
We wtorkowy wieczór tenisistki stołowe SPAR-Zamku Tarnobrzeg wygrały 3:2 z AZS-em UMCS Optima Lublin. Do zwycięstwa tarnobrzeżanki poprowadziła Li Qian.

AZS UMCS Optima Lublin - SPAR-Zamek Tarnobrzeg 2:3

Wyniki gier: Liu Wenwen - Li Qian 0:3 (4:11, 3:11, 5:11), Antonina Szymańska - Natalia Partyka 3:0 (12:10, 11:9, 11:8), Natalya Aleksyeyenko - Kinga Stefańska 3:2 (8:11, 3:11, 11:4, 16:14, 11:6), Liu Wenwen - Natalia Partyka 0:3 (6:11, 7:11, 6:11), Antonina Szymańska - Li Qian 0:3 (1:11, 8:11, 7:11).

Po jedenastu kolejkach SPAR-Zamek Tarnobrzeg nadal pozostaje niepokonany. Jednak zawodniczki Zbigniewa Nęcka musiały się nieźle napracować na zwycięstwo w Lublinie. Miejscowy AZS UMCS Optima postawił twarde warunki. Zaczęło się wyśmienicie dla tarnobrzeżanek. Li Qian pewnie ograła Liu Wenwen. Schody zaczęły się w czasie drugiej gry. Antonina Szymańska, liderka lublinianek pokonała w trzech setach Natalię Partykę. Dramatyczny przebieg miała trzecia gra w czasie której przy stole zmierzyły się Ukrainka Natalya Aleksyeyenko i kapitan tarnobrzeżanek Kinga Stefańska. Nasza zawodniczka prowadziła już 2:0 w setach. W czwartej partii była szansa na zdobycie punktu, ale więcej zimnej krwi zachowała Ukrainka i wygrała set do czternastu. Ostatecznie Aleksyeyenko cieszyła się ze zdobycia punktu i wyprowadzenia Akademiczek na prowadzenie. Podopieczne Zbigniewa Nęcka nie dały się jednak pokonać. Najpierw Natalia Partyka ograła Liu, a na koniec "Mała" rozbiła Antoninę Szymańską.

Do ligowych rozgrywek tarnobrzeżanki wrócą w lutym, a wcześniej fanów tenisa stołowego czekają emocje związane z meczem ćwierćfinałowym Ligi Mistrzyń z Fenerbahce Stambuł.