Tenisistki stołowe SPAR-Zamku Tarnobrzeg zdominowały mistrzostwa Polski

Piotr Szpak
Li Qian zdobyła złoty, natomiast Natalia Partyka srebrny medal w grze singlowej podczas rozegranych w Wałbrzychu Indywidualnych Mistrzostw Polski.

Natalia przywiozła z mistrzostwa dwa medale, oprócz srebrnego w singlu wywalczyła też złoty w deblu.
Niedzielny finał, w którym Li Qian pokonała w czterech setach swoją klubową koleżankę był godny zawodniczek z najlepszej drużyny naszego kraju. Mnóstwo było efektownych akcji, wspaniałych ataków Natalii i obron „Małej”.

Wcześniej w półfinale Li Qian wygrała w czterech setach (11:7, 13:11, 11:7. 11:8) z zawodniczką Mago Wanzl Nadarzyn Klaudią Kusińską, natomiast Natalia Partyka zwyciężyła w pięciu partiach (11:8, 4:11, 12:10, 11:7, 11:8) swoją deblową koleżankę z reprezentacji Polski Katarzynę Grzybowską (SKTS Sochaczew).

- Miło było patrzeć na grę Li Qian i Natalii, wszyscy obecni na mistrzostwach byli pod wrażeniem ich gry. Mamy w klubie naprawę świetne prezentujące światową klasę zawodniczki – stwierdził szkoleniowiec tarnobrzeskiego zespołu Zbigniew Nęcek.
W finale debla Natalia Partyka oraz Katarzyna Grzybowska (SKTS Sochaczew) pokonały duet: Joanna Kiedrowska (Chrobry Międzyzdroje) i Aleksandra Falarz (Bronowianka Kraków).

Brązowy medal wywalczyły byłe zawodniczki tarnobrzeskiego klubu Katarzyna Ślifirczyk (obecnie Artoteam AZS AJD Częstochowa) i Roksana Załomska (KGHM-Zanam DWSPiT Polkowice).

Ze srebrnym medalem wrócił z mistrzostw także wychowanek Gim-Tim 5 Stalowa Wola Robert Floras, którego deblowym partnerem był Daniel Bąk z Warty Kostrzyn. Damian Szpak