Tenisistki stołowe Zamku Tarnobrzeg pewnie pokonały beniaminka z Łomży

Damian SZPAK [email protected]
Xu Jie po dobrym meczu pokonała Magdalenę Sikorską.
Xu Jie po dobrym meczu pokonała Magdalenę Sikorską. Marcin Radzimowski
Niespodzianki nie było i mimo, że mistrzynie Polski grały bez najlepszych swoich zawodniczek, to pewnie pokonały beniaminka z Łomży.

ZAMEK TARNOBRZEG - AZS Wolkuscy Łomża 3:0.

Wyniki gier: Xu Jie - Magdalena Sikorska 3:1 (10:12, 11:9, 11:7, 11:4), Liu Li - Rem Bingren 3:1 (10:12, 11:7, 11:7, 11:9), Kinga Stefańska - Dominika Dąbrowska 3:1 (11:5, 11:5, 5:11, 11:5).
Czwarty rok wygrywania z rzędu w rozgrywkach ekstraklasy przez tenisistki stołowe drużyny z Tarnobrzega trwa w najlepsze.

ZWYCIĘSKIE PRZYWITANIE

W niedzielne popołudnie mistrzynie kraju zagrały bez dwóch swoich najlepszych zawodniczek, Li Qian oraz Koreanki Parki Mi Young, nie było też Czeszki Renaty Stribikovej. Przed tarnobrzeską publicznością zadebiutowała pozyskana z Gorzovii Gorzów Wielkopolski Chinka Liu Li i musiała się sporo namęczyć by było to zwycięskie przywitanie. Rywalka Liu Li 19-letnia Chinka Rem Bingren czyni systematyczne postępy, co potwierdziła w meczu z Zamkiem. Wcześniej jednak "Ksenia" pokonała grającą niedawno w naszym zespole Magdalenę Sikorską.

ZAGRAŁY NA "PIĄTKĘ"

W trzecim pojedynku dnia Kinga Stefańska i Dominika Dąbrowska zagrały na "piątkę", bowiem wszystkie cztery sety kończyły się rezultatami 11:5. Po dwóch łatwo wygranych partiach w trzeciej Stefańska miała kłopoty z koncentracją, co wykorzystała jej rywalka. Szybko jednak wszystko wróciło do normy i Kinga w czwartym secie rządziła już przy stole. Każda z naszych zawodniczek solidarnie oddała rywalce po jednym secie.

W innych meczach: Warmia Lidzbark Warmiński - Gorzovia Gorzów Wielkopolski 3:0, SKTS Sochaczew - KU AZS AJD Częstochowa 3:0, MKSTS Polkowice - AZS AE Wrocław 3:0, pauzowała: Scania Wanzl Nadarzyn; awansem: Sochaczew - Warmia 3:0.

1. Sochaczew 3 9 9:1
2. ZAMEK 2 6 6:0
3. Nadarzyn 1 2 3:1
4. Polkowice 2 2 5:3
5. Warmia 2 2 4:3
6. Częstochowa 2 2 3:5
7. Wrocław 1 0 1:3
8. Wałkuscy 2 0 1:6