Tenisistki stołowe Zamku Tarnobrzeg wygrały pierwszy finałowy mecz ekstraklasy

/PISZ
Po najciekawszym pojedynku spotkania Li Qian w pięciu setach pokonała Chinkę Shen Yi Bin. Marcin Radzimowski
Na drużynę z Tarnobrzega nie ma w naszym kraju mocnych. Tenisistki stołowe Zamku Tarnobrzeg wygrały wtorkowy pierwszy finałowy mecz play off ekstraklasy i są o krok od zdobycia 22 tytułu drużynowych mistrzyń Polski.

Mago Wanzl Nadarzyn - ZAMEK TARNOBRZEG 0:3, stan rywalizacji play off 0:1.
Wyniki gier: Antonina Szymańska - Renata Strbikova 1:3 (13:11, 7:11, 3:11, 9:11), Klaudia Kusińska - Han Ying 0:3 (4:11, 4:11, 9:11), Shen Yi Bin - Li Qian 2:3 (11:4, 4:11, 10:12, 11:3, 7:11).

W Nadarzynie wszyscy po cichu liczyli na pokonanie najlepszej drużyny kraju, ale jak to od dwóch lat bywa na marzeniach się skończyło.

A rozpoczęło się dla miejscowych obiecująco, bowiem w pierwszym secie pierwszej gry jedna z najlepszych defensorek naszego kraju Antonina Szymańska pokonała naszą Czeszkę Renatę Sktbikovą. Renia szybko jednak wyciągnęła wnioski i dosłownie wypunktowała rywalkę dając jej w trzeciej partii ugrać zaledwie trzy "oczka". W kolejnej grze Niemka Han Ying bez najmniejszych problemów ograła Klaudię Kusińska. Kibicom na "deser" został najlepszy jak się okazało pojedynek dnia, w którym Li Qian ograła silną Chinkę Shen Yi Bin.

Pierwszego seta "Mała" dość wyraźnie przegrała, ale kolejne dwie partie rozegrała już
bardzo dobrze. I kiedy wydawało się, że mecz szybko dobiegnie końca Chinka, która w pierwszej rundzie wygrała 3:0 z występującą w naszej drużynie Ukrainką Margarytą Piestoską, błysnęła klasą i wygrała z Li Qian aż 11:3. W decydującym piątym secie niespodzianki już nie było, a "Mała" kilka razy mocno pogoniła przy stole swoją rywalkę.
Drugi mecz obu drużyn rozegrany zostanie w piątek, początek godzina 17. Już jednak od godziny 16.30 odbywać się będą imprezy towarzyszące spotkaniu.

Organizatorzy meczu zapraszają szczególnie cale rodziny. Będą występy zespołów młodzieżowych, będzie też folklor i darmowe jabłka z sandomierskich sadów. Jeśli piątkowe spotkanie zakończy się wygraną zespołu z Nadarzyna, to w sobotę o godzinie 17 drużyny zmierzą się ze sobą w decydującym spotkaniu, które też rozpocznie się o godzinie 17.