Tenisistki stołowe Zamku Tarnobrzeg wygrywają w Katarze

/DASZ/
Han Ying w pierwszym stylu awansowała do drugiej rundy turnieju głównego Międzynarodowych mistrzostw Kataru. Marcin Radzimowski
Wszystkie trzy tenisistki stołowe Zamku Tarnobrzeg , które uczestniczą w Międzynarodowych Mistrzostwach Kataru awansowały do drugiej rundy turnieju głównego.

Na tym nie koniec, bowiem podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka od zwycięstw rozpoczęły swój udział w turnieju deblowym.

Katar służy zawodniczkom tarnobrzeskiego klubu, nie tylko dlatego, że panują tam 30-stopniowe upały, ale dlatego, że w turnieju z cyklu Word Tour ITTF zawodniczki najlepszej drużyny Polki wygrywają.

Jako pierwsza z zawodniczek naszego klubu zagrała w piątek Niemka Han Ying, która pewnie zwyciężyła reprezentantkę Egiptu Nadden El-Dawlatly 4:0 (11:5, 11:5, 11:5, 11:7). W drugiej rundzie Ying zmierzy się z defensywnie grająca i zajmując 43 miejsce na światowej liście rankingowej Tajką I-Ching Cheng. Miłym zaskoczeniem jest postawa będącej ostatnio bez formy Ukrainki Margarity Piesockiej, która poradziła sobie z Koreanką Emlhye Lee pokonując ją 4:1 (11:8, 11:8, 11:6, 8:11, 11:7). Przypomnijmy, że Piesocka sprawiła ogromny zawód podczas niedawnego meczu Pucharu ETTU, w którym drużyna Zamku pokonała Rosyjski Evromost Kuban Krasnodar 3:2. Ukrainka przegrała wtedy obie swoje gry, ale w Katarze Ukrainka z Azjatką bez problemu. Kolejną rywalką Piesockiej będzie Czeszka IvetaVacenowska.

Teoretycznie najłatwiejszą drogę do drugiej rundy miała trzecia z zawodniczek tarnobrzeskiego klubu Czeszka Renata Strbikova, która wygrała z reprezentantką Indii Ankitą Das 4:0 (11:9, 12:10, 11:5, 11:5).