Tenisistki stołowe Zamku-SPAR Tarnobrzeg zwyciężyły na Węgrzech i są bardzo blisko półfinału Ligi Mistrzyń

/DASZ/
Czeszka Renata Strbikova tym razem przegrała swój pojedynek, ale nie miało to znaczenia dla końcowego wyniku meczu. Marcin Radzimowski
W wyśmienitej formie znajdują się mistrzynie Polski, które w czwartej kolejce Ligi Mistrzyń zwyciężyły na Węgrzech tamtejszy zespół Budaorsi. Nasz zespół nie dał rywalkom najmniejszych szans na sukces.

Budaorsi 2I SC - ZAMEK-SPAR TARNOBRZEG 1:3.
Wyniki gier: Sandra Pergel - Jia Jun 1:3 (11:8, 9:11, 1:11, 7:11), Maria Fazekas - Han Ying 0:3 (5:11, 4:11, 3:11), Dora Madarasz - Renata Stribikova 3:1 (6:11, 11:8, 11:8, 14:12), Pergel - Han 1:3 (9:11, 11:4, 3:11, 3:11).
Nasza drużyna na Węgry pojechała po krótkim dwudniowym pobycie w Czeskim Hawirzowie i ten pobyt wpłynął na zawodniczki kojąco.

POGROM W SECIE

Trener Zbigniew Nęcek dokonał zmiany w drużynie w stosunku do wcześniejszego meczu w Rosji i w miejsce Ukrainki Margarity Piesotskiej wystawił do gry Chinkę Jia Jun. Okazało się to bardzo dobrym posunięciem. Jia przegrała co prawda pierwszego seta, ale w kolejnych trzech była już górą. Szczególnie popisowa była trzecia partia w wykonaniu Azjatki, którą wygrała do jednego! Ta wygrana wprowadziła tak potrzebny spokój w szeregi naszego zespołu, a nieco podłamała węgierki.

PORAŻKA RENATY

Drugi pojedynek wieczoru padł łupem posiadającej niemieckie obywatelstwo Han Ying, która pokonała rywalkę w trzech setach, w żadnym nie dając jej szans na nawiązanie walki. Zawiodła tym razem Czeszka Renata Strbikova, która stoczyła zażarty, ale przegrany pojedynek z Dorą Madarasz. Na szczęście będąca w znakomitej formie Han zapanowała nad emocjami i mimo, że przegrała seta w pojedynką z Pergel to później już rozgromiła rywalkę zwyciężając w dwóch partiach do trzech.

W innym meczu: TTC Tiumeń (Rosja) - Linz AG Froschberg 0:3.
1. Linz 4 8 12:1
2. ZAMEK 4 7 10:4
3. Tiumeń 4 5 3:11
4. Budaorsi 4 4 3:12

W następnej kolejce, 7 grudnia: Linz - ZAMEK-SPAR.