Tenisistki Zamku Tarnobrzeg awansowały do Pucharu Europejskiej Unii Tenisa Stołowego (zdjęcia)

/PISZ/
Naturalizowana Niemka Han Jing zaliczyła udany debiut w tarnobrzeskiej drużynie. Marcin Radzimowski
Po zwycięstwie nad Rosyjskim Evromost Kuban Krasnodar 3:2 tenisistki stołowe Zamku Tarnobrzeg awansowały do Pucharu Europejskiej Unii Tenisa Stołowego.

Niespodzianki nie było, bo być nie mogło. Mistrzynie Polaki tenisistki stołowe Zamku Tarnobrzeg po zwycięstwie w rewanżowym spotkaniu nad Rosjankami z Krasnodaru zapewniły sobie awans do najlepszej czwórki Pucharu ETTU.

ZAMEK TARNOBRZEG - Evromost Kuban Krasnodar 3:2

Wyniki gier: Margarita Piesocka - Elena Trosznieva 1:3 (11:7, 7:11, 7:11, 10:12), Han Jing - Elena Abaimova 3:0 (11:8, 11:4, 11:4), Jia Jun - Anna Tikomirova 3:1 (4:11, 11:5, 11:9, 11:5), Piesocka - Abaimova 1:3 (11:9, 7:11, 8:11, 5:11), Jing - Trosznieva 3:0 (12:10, 11:6, 14:12).

Mecz miał znakomitą oprawę, były hymny, były też wspaniałe występy artystyczne dziewcząt z Rzeszowa. Kto przyszedł na mecz ten nie żałował. A kibiców było sporo, bo ponad pół tysiąca osób co na tenis stołowy jest liczbą imponującą. Zyskało na tym widowisko.

Rozpoczęło się jednak niespecjalnie, bowiem występująca w tarnobrzeskim zespole Ukrainka Margarita Piesocka przegrała z Eleną Trosznievą. Rosjanka co prawda przegrała pierwszego seta, ale już wtedy było widać, że jest bardziej skoncentrowana od Piesockiej, która nie potrafiła znaleźć sposobu na serwy Rosjanki i co chwila wystawiała jej piłeczkę do ataku, z czego Trosznieva skwapliwie korzystała. Piesocka kolejny raz potwierdziła, że nie jest tą samą zawodniczką, która razem z występująca w naszym zespole Li Qian zdobywała przed dwoma laty brązowy medal rozegranych Gdańsku Mistrzostw Europy. Nasz zespół w Rosji zwyciężył 3:0 i przegrał tylko jednego seta. Po pierwszej grze było, więc prawie pewne, że awans będzie autorstwem tarnobrzeskiej drużyny. W drugiej grze po raz pierwszy tarnobrzeskim kibicom zaprezentowała się mająca Niemieckie obywatelstwo Han Jing. Naturalizowana Niemka szczególnie efektownie zaprezentowała się na początku drugiego seta, kiedy to punktując rywalkę objęła prowadzenie 7:0. We wszystkich trzech setach Niemka imponował spokojem, a już szczególnie rotacyjnym serwisem.