Tłumne święto dwóch kółek, czyli X Cross Rowerowy w Ulanowie (zdjęcia)

Konrad SINICA
Wśród uczestników crossu nie brakowało dzieci.
Wśród uczestników crossu nie brakowało dzieci. Konrad Sinica
W Ulanowie odbyła się jubileuszowa edycja największej w naszym regionie masowej imprezy dla miłośników dwóch kółek, czyli X Cross Rowerowy. W tym roku w zawodach wzięło udział 265 zawodników.

W tegorocznym crossie brali udział zawodnicy nie tylko z powiatu niżańskiego. Na zawodach nie brakowało uczestników ze Stalowej Woli, Kielc, Lublina, Puław, Sandomierza, Rzeszowa, Biłgoraja, Przeworska a nawet Krakowa.

Uczestnicy crossu mieli do wyboru trzy trasy o różnej długości i zróżnicowanym poziomie trudności. Dla młodszych zawodników i rodzin z dziećmi przeznaczona była 20-kilometrowa trasa. Starsi i bardziej doświadczeni sportowcy mieli do wyboru dystans 30 lub 50 kilometrów. Trasa crossu przebiegała między innymi przez Gliniankę, Bieliny, Bukowinę, Korybutkę, Rozdół, Półsieraków, Sieraków, Dąbrowicę, Zwolaki, Hawryły, Wólkę Tanewską i Dąbrówkę.

Najdłuższy dystans pokonało 72 zawodników, w tym 5 kobiet. Najszybsi w kategorii open okazali się mieszkańcy Ulanowa, pierwszy na mecie pojawił się Łukasz Małaszowski, tuż za nim dojechał Andrzej Kumik. Wśród pań najszybsza była Magdalena Kochańczyk z Niska. W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli Piotr Trojanowski z Rudnika nad Sanem i Mariusz Burdzy ze Stalowej Woli. Na dystansie 30 kilometrów pierwsze miejsca zajęli Patrycja Tymczak z Bielin i Jan Serafin z Kustrawy. Trasę 20-kilometrową najszybciej pokonali natomiast Maria Nycz z Ulanowa i Witold Szkółka z Niska.

Najstarszą uczestniczką tegorocznego crossu była 75-letnia Barbara Brzewska z Ulanowa, która pokonała dystans 20 kilometrów. Najmłodszym zawodnikiem, który samodzielnie przejechał trasę był 5-letni Maksymilian Modrzewski z Ulanowa.

Głównym organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy Tęcza z Ulanowa. W organizację zaangażowali się też UKS Flisak, Zespół Szkół w Ulanowie, GCK Ulanów, OSP w Ulanowie oraz Stowarzyszenie Inicjatyw lokalnych Przystań. Inicjatorem Crossu Rowerowego w Ulanowie jest od 10 lat Roman Pokora.