Tomasz Flis ksiądz z parafii w Zaklikowie multimedalistą mistrzostw Polski w tenisie stołowym

/PISZ/
Tomasz Flis ksiądz z parafii w Zaklikowie został najlepszym zawodnikiem mistrzostw Polski księży w tenisie stołowym.
Ksiądz Tomasz Flis z parafii pod wezwaniem Świętej Trójcy Przenajświętszej w Zaklikowie (powiat stalowowolski) przynależnej do Diecezji Sandomierskiej zdobył aż trzy złote medale rozegranych w Tarnobrzegu 23.

Mistrzostw Polski w tenisie stołowym. Także trzy medale, złoty i dwa srebrne zdobył inny duchowny z naszego regionu ksiądz Tomasz Zwoliński z Diecezji Sandomierskiej pracujący na co dzień w parafii pod wezwaniem Świętego Franciszka Salezego i Świętego Andrzeja Boboli w Gorzycach (powiat tarnobrzeski).
Wyniki finałów: kategoria do lat 35: Krzysztof Augustynek (Diecezja Lubelska) - Tomasz Flis (Diecezja Sandomierska) 0:3 (8:11, 5:11, 6:11); 36 - 45 lat: Andrzej Łuszcz (Diecezja Zamojsko-Lubaczowska) - Piotr Zwoliński (Diecezja Sandomierska) 3:0 (11:4, 11:7, 11:8); 46-55 lat: Stanisław Krzyszczuk (Diecezja Lubelska) - Ryszard Gilas (Diecezja Gnieźnieńska) 3:0 (11:7, 11:6, 11:3); open: Tomasz Flis - Piotr Zwoliński 3:2 (11:7, 11:8, 7:11, 6:11, 11:7); w kategorii 56-60 Antoni Paździorko (Diecezja Gnieźnieńska) nie miał rywali podobnie jak Grzegorz Radzisz z Bydgoszczy w kategorii 61-66 lat. Turniej drużynowy: Diecezja Sandomierska - Diecezja Lubelska 3:1.

Szerzej o mistrzostwach napiszemy w piątkowym papierowym wydaniu naszej gazety.