Trener Sokoła Nisko wyrzucony na trybuny. Wyniki 4 ligi podkarpackiej

/ARKA/
Trener piłkarzy Sokoła Nisko, Artur Chyła, został wyrzucony na trybuny za krytykę sędziego w meczu z Crasnovią Krasne. Marcin Radzimowski
W czwartej lidze podkarpackiej skrzywdzeni przez sędziego czuli się po wyjazdowym meczu z Crasnovią Krasne piłkarze Sokoła Nisko, którym nie została uznana prawidłowo według nich zdobyta bramka. Trener Artur Chyła za krytykę sędziego został wyrzucony przez arbitra na trybuny. Cenne zwycięstwa odniosły na wyjeździe zespoły Stali Nowa Dęba i Kantoru Turbia.

Crasnovia Krasne - SOKÓŁ NISKO 2:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Tomasz Pietrasiewicz 33, 2:0 Paweł Kędzierski 60, 2:1 Krzysztof Jabłoński 74.
W 38 minucie do siatki trafił piłkarz Sokoła, Dawid Krasoń i niżanie już cieszyli się z bramki na 1:1, ale sędzia Leszek Kogut z Przemyśla odgwizdał "spalonego". Nie wytrzymał nerwowo trener gości, Artur Chyła, który za krytykę arbitra został odesłany na trybuny.
- Krasoń nabiegał na piłkę, do siatki trafił "szczupakiem", więc musiał naprawdę wziąć odpowiedni rozbieg. Musiałby być "Copperfieldem", żeby być w takiej sytuacji na "spalonym". Ale sędzia liniowy podniósł chorągiewkę - komentuje Artur Chyła. - Mogę powiedzieć, że arbitrzy wypaczyli wynik meczu.

Honorowe trafienie dla Sokoła zapisał na swoim koncie Krzysztof Jabłoński, uderzając pod poprzeczkę. W końcówce szansę miał jeszcze Tomasz Szewc, ale główkował obok bramki.

Cosmos Nowotaniec - STAL NOWA DĘBA 0:3 (0:2)
Bramki: 0:1 Tomasz Warzocha 16, 0:2 Paweł Nowak 45+2, 0:3 Łukasz Rożnowski 75.
Stal wygrała pewnie, a swoją wartość dla zespołu udowodnił po raz kolejny Tomasz Warzocha, który wrócił do gry po kontuzji i miał swój wkład w wygraną.
Warzocha dał Stali prowadzenie w 16 minucie, po indywidualnej akcji trafiając do siatki z 18 metrów. Od 40 minuty goście mieli ułatwione zadanie, bo po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce z boiska wyleciał piłkarz Cosmosu, Słowak Josef Gazda. I jeszcze przed przerwą nowodębianie zdobyli drugiego gola, piłkę z bliska skierował do bramki głową Paweł Nowak. Kropkę nad "i" postawił ładnym strzałem z woleja z pola karnego Łukasz Rożnowski, po podaniu Warzochy, który wcześniej kiwnął dwóch obrońców rywala.

Rzemieślnik Pilzno - KANTOR TURBIA 1:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Damian Juda 15, 0:2 Juda 53, 1:2 Janusz Lesiak 89.
Kantor znowu potwierdził, że powinni się go obawiać wszyscy w czwartej lidze. Zespół z Turbi wygrał po dwóch bramkach Damiana Judy, napastnik gości najpierw uderzył ładnie z 18 metrów po rzucie wolnym, a następnie, także po dośrodkowaniu z "wolnego", wykończył akcję celną główką. Miejscowi zdobyli bramkę dopiero w końcówce meczu: sędzia odgwizdał rzut wolny za zagranie ręką Juliusza Cupaka, który według gości był akurat wyraźnie pociągany przez jednego z graczy Rzemieślnika za koszulkę. I Janusz Lesiak zdobył ze stałego fragmentu gry honorową bramkę dla gospodarzy.

W innych meczach: Resovia II Rzeszów - Czuwaj Przemyśl 5:1 (2:0), Żurawianka Żurawica - Wisłoka Dębica 1:0 (0:0), Czarni Jasło - Igloopol Dębica 3:1 (0:0), JKS Jarosław - Piast Tuczempy 0:0, Pogoń Leżajsk - Orzeł Przeworsk 1:2 (1:1).

Więcej w poniedziałkowym, papierowym wydaniu Echa Dnia.