Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Trwają przygotowania do XVIII finału Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy

KaT
Nowa Dęba co roku przygotowuje finał na miarę swoich sił i pomysłowości pod okiem Adam Szurgocińskiego, byłego już komendanta Straży Miejskiej w Nowej Dębie.
Nowa Dęba co roku przygotowuje finał na miarę swoich sił i pomysłowości pod okiem Adam Szurgocińskiego, byłego już komendanta Straży Miejskiej w Nowej Dębie. fot. Klaudia Tajs
Po raz kolejny gmina Nowa Dęba włączyła się w organizację finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Siedzibą sztabu będzie Samorządowy Ośrodek Kultury, a gwiazdą wieczoru Jamal.

XVIII finał odbędzie się 10 stycznia przyszłego roku. Po raz drugi będzie poświęcony onkologii dziecięcej. Zebrane pieniądze ponownie będą przekazane na zakup ultranowoczesnego sprzętu do wczesnego wykrywania nowotworów u dzieci oraz wspomożenie finansowe polskich hospicjów. Po ubiegłorocznym finale udało się wyposażyć 60 pracowni radiologicznych w całej Polsce w nowoczesne aparaty USG. Kupiono ultrasonografy dla klinik onkologicznych, doposażono istniejące pracownie rezonansu magnetycznego dla dzieci w zestawy anestezjologiczne, aby badania przebiegały w bezpiecznym znieczuleniu. - Jednak nie wystarczyło pieniędzy na zakup nowoczesnego sprzętu dla klinik onkologicznych takiego jak np. tomografy komputerowe, czy aparaty do neuronawigacji - przypomina Adam Szurgociński, szef nowodębskiego sztabu WOŚP. - Sprzęt ten umożliwia bardzo precyzyjne zdiagnozowanie położenia guza i następnie jego bezpieczne zoperowanie.

Nowa Dęba co roku przygotowuje finał na miarę swoich sił i pomysłowości. - Wspiera nas grupa 80 wolontariuszy, których nabór prowadzi Zespól Szkół nr 1 i nr 2 - dodaje Adam Szurgociński, szef nowodębskiego sztabu. - Zwracam się do szefów firm, instytucji, dyrektorów szkół z prośbą o przekazywanie nam gadżetów. Przyjmiemy każdą pomoc i rozważymy każdy ciekawy pomysł. Prosimy o kontakt pod numer 609 813 665.

Wiadomo już, że gwiazdą wieczoru nowodębskiego finału będzie Jamal. Duet w składzie Łukasz Miód i Łukasz Borowiecki powstał w 1999 roku w Radomiu i początkowo przygotował nagrania stricte rapowe. Z czasem zaczął interesować się muzyką reggae i raggamuffin

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie