Trzecia przegrana z rzędu Siarkowców. Ekipa z Leszna dała lekcję basketu

Grzegorz Lipiec
Szymon Długosz (z piłką) był liderem tarnobrzeskiej Siarki w starciu z Polonią 1912 Leszno. Grzegorz Lipiec
Po porażce w Tychach przed tarnobrzeską Siarką było kolejne bardzo trudne starcie. Do Tarnobrzega przyjechała bowiem Jamalex Polonia 1912 Leszno. Finał 19. kolejki pierwszej ligi był dla Siarkowców bolesny.

Siarka Tarnobrzeg - Jamalex Polonia 1912 Leszno 74:94 (21:16, 16:21, 23:29, 14:28)
Siarka:
Stanios 9 (1x3), Sewioł 11, Nowicki 7 (1x3), Długosz 20, Niedźwiedzki 19 (1x3) - Pabianek 4 (1x3), Rypiński 2, Czyżnielewski 2, Gazarkiewicz, Pawełek.
Polonia: Kobel 7, Chanas 15 (3x3), Kaczmarzyk 24 (5x3), Trubacz 6 (2x3), Wrona 5 - Milczyński 23, Sanny 8, Sirijatowicz 4, Kurkowiak 2.
Widzów: 200. Sędziowie: Jacek Litawa, Maciej Krupiński, Rafał Zuchowicz.

Po porażce w Tychach przed tarnobrzeską Siarką było kolejne bardzo trudne starcie. Do Tarnobrzega przyjechał wicelider pierwszej ligi: Jamalex Polonia 1912 Leszno. Była to kolejna bolesna lekcja basketu dla naszej młodej drużyny. Goście zaczęli mecz ospale. Nie trafiał nawet ich lider Kamil Chanas. Z kolei nasi zawodnicy byli skuteczni i świetni w obronie. Na „dzień dobry” gracze Polonii dostali dwa bloki, a ich autorami byli Piotr Niedźwiedzki oraz Szymon Długosz. Po pięciu minutach Siarka wygrywała 11:3 i gdyby tylko potrafiła utrzymać taką intensywność przez całą „ćwiartkę” byłoby świetnie. Ekipa z Wielkopolski za sprawą Chanasa i Adama Kaczmarzyka szybko dogoniła miejscowych. Trener Arkadiusz Papka reagował i poprosił o przerwę. Po niej koncertowo grali Paweł Nowicki oraz Długosz. Zwłaszcza ten drugi zaliczył akcję 1+2 - trafił jeden rzut wolny, drugi był niecelny, ale zebrał piłkę i popisał się efektownym wsadem.

Druga kwarta na początku była lepsza w wykonaniu Siarkowców. Po dwóch skutecznych akcjach Wiktora Sewioła nasza drużyna wygrywała 27:20 i trener Polonii był zmuszony wziąć czas. Wielka szkoda, że tarnobrzeżanie szybko roztrwonili 11 punktów przewagi (35:23 w 15 minucie gry). Na przerwę oba zespoły schodziły przy stanie remisowym. Spotkanie zaczęło się na nowo. Kiedy w 29 minucie Niedźwiedzki trafił za trzy punkty to Siarka przegrywała tylko 58:60. Co z tego, jak potem zaczął się festiwal niecelnych rzutów. Drużyna z Leszna bardzo szybko zbudowała bezpieczną przewagę i mogła się cieszyć z wygranej. O czwartej kwarcie podopieczni trenera Papki powinni szybko zapomnieć. Wcześniej jednak trzeba wyciągnąć wnioski. Rywale robili co chcieli.
20 stycznia w meczu 20. kolejki pierwszej ligi Siarka zagra w Pruszkowie z miejscowym Elektrobud-Investment ZB.