Trzecie miejsce Joanny Jóźwik, wychowanki Victorii Stalowa Wola, w mityngu lekkoatletycznym we włoskim Rieti

/ARKA/
Joanna Jóźwik imponuje wysoką formą.
Kolejny dobry start wychowanki Victorii Stalowa Wola, Joanny Jóźwik. Zawodniczka reprezentująca obecnie AZS AWF Warszawa zajęła trzecie miejsce w mityngu lekkoatletycznym we włoskim Rieti w biegu na 800 metrów i po raz drugi w karierze osiągnęła na tym dystansie wynik poniżej 2 minut - 1.59,95.

Jóźwik swój rekord życiowy na 800 m pobiła na tegorocznych lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w szwajcarskim Zurychu, gdzie wywalczyła brązowy medal w biegu na 800 metrów z czasem 1.59,63. W mityngu we Włoszech potwierdziła wysoką formę, wygrywając między innymi z mistrzynią Europy, Białorusinką Mariną Arzamasową, która była tym razem czwarta z wynikiem 2.00,21. Wygrała Kenijka Agatha Jeruto - 1.59,51, a druga była Ukrainka Olga Ljakhowa - 1.59,92.

Wychowanka Victorii Stalowa Wola i reprezentantka Polski miała wcześniej w planach start w Diamentowej Lidze w Brukseli, ale ostatecznie wystartowała w Rieti, gdzie stanęła na podium.