Trzydziestu uczniów „Prymasówki” poznało podstawy ekonomii i...

  Trzydziestu uczniów „Prymasówki” poznało podstawy ekonomii i przedsiębiorczości (zdjęcia)

  Zdjęcie autora materiału

  Marcin Radzimowski

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Trzydziestu uczniów „Prymasówki” poznało podstawy ekonomii i przedsiębiorczości (zdjęcia)
  1/14
  przejdź do galerii

  ©Archiwum szkoły

  Jak założyć firmę? Jak zarejestrować działalność gospodarczą? Jak przygotować dobry biznesplan? Wiedzę i umiejętności na ten temat zdobyło 30 uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1 w Tarnobrzegu - „Prymasówki”, którzy jako jedyni na Podkarpaciu uczestniczyli w projekcie programu edukacji ekonomicznej „ABC Przedsiębiorczości IV. Edukacja finansowa”.
  Podczas zajęć uczniowie poznali zasady i procedury uruchamiania własnej działalności gospodarczej, konstruowania biznesplanu, uczyli się analizowania własnych zasobów finansowych i możliwości skorzystania z danych pozafinansowych. Młodzież prowadziła z trenerem konsultacje swoich pomysłów na firmę, poznali również nowe zagadnienia z zakresu marketingu, reklamy i nowych technologii, które mogą być przydatne w rozwoju każdej firmy.

  - Kompetencje zawodowe zdobyte w trakcie szkolenia zostały potwierdzone zaświadczeniem, które były wręczone uczestnikom podczas uroczystego spotkania przez Krzysztofa Zubę - trenera edukacji finansowej oraz dyrekcję szkoły - mówi Małgorzata Tomczyk, kierownik szkolenia praktycznego w „Prymasówce”.

  Krzysztof Zuba wyraził pozytywną opinię na temat efektywnej pracy młodzieży: - Cieszę się, że szkoła i uczniowie jako jedyni na Podkarpaciu mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach organizowanych przez Fundację na terenie Polski.
  Młodzież aktywnie angażowała się w prowadzone zajęcia, świetnie pracowała w grupie, zgłaszając innowacyjne pomysły na własny biznes, które zamierzają zrealizować w przyszłości. Nabyta przez uczniów wiedza i doświadczenie podczas warsztatów, pomoże im podjąć pierwsze decyzje zawodowe o wybraniu roli pracownika lub założeniu własnej działalności gospodarczej. Obserwując entuzjazm w działaniach młodzieży jestem przekonany, że dokonają trafnego wyboru.

  Szkolenia odbyły się w ramach czwartej edycji projektu Fundacji Wspomagania Wsi realizowanego z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Szkoła nawiązując współpracę partnerską z pracodawcami i instytucjami działającymi w różnych branżach, umożliwia uczniom zdobywanie nowatorskich wiadomości i umiejętności. Doświadczenie zawodowe zdobyte w murach szkoły zapewne pozytywnie wpłynie na rozwój kariery zawodowej absolwenta i podejmowanie właściwych decyzji.

  Zobacz galerię


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Najpiękniejsze polskie cheerleaderki. Zdjęcia


  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy  10 najdłuższych małżeństw w świecie show-biznesu  Wille i pałace najbogatszych Polaków. Zobacz, jak mieszkają  Te kraje omijaj szerokim łukiem! Zobacz ranking  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?


  ZOBACZ TAKŻE: Flesz. Regionalny Puchar Polski, Król Twittera w V lidze, Odra bardziej hiszpańska

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Podkarpackim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Studniówki

  Wideo