Tuzin medali pływaków Delfina Tarnobrzeg

/PISZ/
Weronika Wiatrowska z Delfina Tarnobrzeg zdobyła w Stalowej Woli dwa złote medale. Archiwum klubowe
Aż 12 medali, cztery złote, trzy srebrne i pięć brązowych zdobyła młodzież z tarnobrzeskiego Delfina podczas pływackich mistrzostw okręgu podkarpackiego dzieci.

W szranki rywalizacji stanęli najmłodsi 10-11 i 12-letni pływacy. Wystartowało 240 zawodników i zawodniczek z 12 klubów Podkarpacia. Rozegrano ponad 800 wyścigów! Bardzo dobrze zaprezentowali się podopieczni Angeliki Michalik i Roberta Rybickiego zawodnicy UKS SP 3 Delfin Tarnobrzeg. 13-osobowa ekipa zdobyła 12 medali plasując się w klasyfikacji generalnej na czwartym miejscu.

Na uwagę zasługują Paulina Zawół (srebrny medal srebrny na dystansie 50 metrów stylem dowolnym i brązowy na 100 metrów stylem dowolnym), Marta Meksuła (dwa złote na dystansie 100 zmiennym i 50 metrów dowolny, srebrny na 100 grzbietowym i brąz na dystansie na 200 grzbietowym), Weronika Wiatrowska (2 złote na dystansie 50 i 100 klasycznym oraz srebro na 50 motylkowym), Marianna Zych (brązowy medal na 100 m stylem motylkowym), Krzysztof Brodowski (dwa brązowe medale na 100 i 200 m stylem grzbietowym). Ponadto tarnobrzeski klub reprezentowali: Julia Polek, Aleksandra Dudek, Dominika Paszko, Klaudia Śliwińska oraz Maciej Guściora zajmując lokaty tuż blisko podium.

- Nasze dzieci spisały się bardzo dobrze, wszyscy startujący poprawili swoje rekordy życiowe - mówiła zadowolona trenerka Angelika Michalik.