Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uczniowie specjalnego ośrodka w Grębowie rozwijają swoje pasje i zainteresowania

KaT
Dzięki dodatkowym pieniądzom uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Grębowie od września uczestniczą w dodatkowych zajęciach rozwijających ich umiejętności. Szczególne uzdolnienia plastyczne posiada między innymi Klaudia (od lewej), która zaangażowała się w malowanie świątecznych ozdób choinkowych.
Dzięki dodatkowym pieniądzom uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Grębowie od września uczestniczą w dodatkowych zajęciach rozwijających ich umiejętności. Szczególne uzdolnienia plastyczne posiada między innymi Klaudia (od lewej), która zaangażowała się w malowanie świątecznych ozdób choinkowych. K. Tajs
Do końca grudnia uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Grębowie rozwijają swoje zainteresowania oraz uczestniczą w szeroko pojętym życiu kulturalnym. Na zorganizowanie wyjazdów do kin, muzeów oraz organizację dodatkowych lekcji, dyrekcja ośrodka otrzymała ponad 33 tysiące złotych.

A wszystko dzięki temu, że grębowski ośrodek wygrał rządowy konkurs na wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z terenów wiejskich i małych miasteczek. To jeden z wielu programów, który pozwala wyrównać szanse edukacyjne podopiecznych Beaty Zając. - Nasi uczniowie najczęściej pochodzą z terenów wiejskich albo małych miasteczek i mają utrudniony dostęp do kultury masowej jak teatr, kino czy muzeum - Dlatego my realizuje te programy z myślą być dać im szanse uczestniczenia w kulturze. Był program "To co lubię". Dziewczynki uczyły się szyć i wyszywać. Druga grupa jeździła do Rudnika i uczyła się wyplatać z wikliny. Program na bazie wikliny był dla nas bardzo ważny, ponieważ w naszej szkole zawodowej jest kierunek wikliniarz, koszykach, plecionkarz.

Ostatni z realizowanych programów ruszył we wrześniu i zakończy się w grudniu. W tak krótkim czasie młodzież zwiedziła Kraków i Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie. Udało się także zorganizować wyjazdy do kina w Tarnobrzegu, Stalowej Woli oraz do Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Pieniądze pozwalają równie zorganizować dodatkowe zajęcia pozalekcyjne i rozwijać zdolności uczniów. To między innymi zajęcia z gotowania czy pieczenia. - Kładziemy nacisk na te zajęcia, które przydadzą się naszym uczniom w samodzielnym życiu - dodaje dyrektor. - Dzięki tym programom uczniowie mogą uczestniczyć w życiu kulturalnym i uczyć się czegoś, co przyda im się realnie.

Dyrektor Zając nie kryje, że gdyby nie dodatkowe pieniądzem uczniowie nie mogliby skorzystać z nadprogramowych zajęć i wyjazdów. - Wielu z naszych rodziców boryka się z brakiem pieniędzy - wyjaśnia dyrektorka. - Koszt wyżywienia w internacie za pięć posiłków dziennie wynosi ponad siedem złotych dziennie. Jednak wielu rodziców posiłkuje się wsparciem z pomocy społecznej. Dlatego nie stać ich na pokrycie dodatkowych kosztów związanych z wyjazdami do większych ośrodków kulturalnych.
W najbliższych dniach dyrekcja ośrodka w Grębowie złoży kolejny wniosek. Tym razem program będzie opiewał na kwotę 130 tysięcy złotych i realizowany przez dwa lata. Pozwoli zorganizować zajęcia rozwijające i usprawniające.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie