Udane zawody Cross Duathlon w Stalowej Woli

Grzegorz Lipiec
Radosna ekipa uczestników „Cross Duathlon”, który to został rozegrany w Stalowej Woli w iście afrykańskim upale SKB Stalowa Wola
52 osoby wystartowały w zawodach „Cross Duathlon” zorganizowanych przez Stowarzyszenie „Rowerzyści ze Stali”. Zawodnicy rywalizowali w biegu przełajowym i jeździe na rowerze. Tego typu zawody zostały zorganizowane w Stalowej Woli po raz pierwszy.

„Cross Duathlon” odbył się na terenie leśniczówki „Ciemny kąt”. Zawodnicy i zawodniczki mieli do pokonania 3 kilometrów biegiem, a następnie 15 kilometrów rowerem. Trasa nie była łatwa. Przebiegała ona leśnymi duktami, było dużo korzeni, nierówności i piaszczystych odcinków. Było duszno i gorąco. Do mety dotarło 51 zawodników, w tym 14 kobiet (kategoria open), 22 panów (w dwóch kategoriach od 16 do 39 lat oraz od lat 40 wzwyż). Pierwsze miejsce wśród kobiet zajęła Michalina Pokrywka, drugie – Paulina Cwanek, trzecie – Magdalena Jargiło. Wśród panów w kategorii od 16 do 39 lat laur zwycięstwa przypadł Łukaszowi Małaszowskiemu, drugie miejsce wywalczył Andrzej Kumik, natomiast trzecie Piotr Nienajadły. W kategorii mężczyzn powyżej 40 lat najwyższe miejsce na podium przypadło Piotrowi Proszowskiemu. Drugą lokatę zajął Piotr Zając. Trzecie miejsce wywalczył Marcin Kasprzak.