Udany debiut "Dżidżi"

Redakcja
Mająca zaledwie 17 lat Chinka Gu Wenjing zaliczyła udany debiut w drużynie mistrzyń Polski z Tarnobrzega. P. Szpak
Tenisistki stołowe Forbetu-OWG Tarnobrzeg kontynuują zwycięską passę.

W drużynie mistrzyń Polski tenisistek stołowych Forbetu-OWG Tarnobrzeg udanie zadebiutowała 17-letnia Chinka Gu Wenjing. Popularna "Dżidżi" pokonała grającą do niedawna w tarnobrzeskim zespole Czeszkę Hanę Bartoszovą.

Forbet-OWG Tarnobrzeg - Gorzovia Metbud Gorzów Wielkopolski 3:1.

Wyniki gier: Li Qian - Marta Smętek 3:0 (11:3, 11:1, 11:3), Gu Wenjing - Hana Bartoszova 3:1 (11:3, 8:11, 11:9, 11:8), Kinga Stefańska - Liu Li 2:3 (12:10, 6:11, 11:4, 7:11, 9:11), Li Qian - Hana Bartoszova 3:0 (11:7, 11:4, 11:2).

Spotkanie trzeciej kolejki ekstraklasy rozegrane zostało awansem, bowiem w kalendarzu rozgrywek zostało wyznaczone na 24 października, a dzień później w odległych o 600 kilometrów od Tarnobrzega Polkowicach mistrzynie Polski miały rozegrać kolejny mecz...

WYMARZONY DEBIUT

Rozpoczęło się od planowego zwycięstwa Li Qian nad Martą Smętek, ale nikt się chyba nie spodziewał, że "Mała" rozbije wręcz rywalkę. Wystarczy powiedzieć, iż w całym pojedynku gorzowianka zdobyła zaledwie siedem "oczek"! W drugiej grze wieczoru do stołu podeszły 17-letnia nowa zawodniczka tarnobrzeskiego zespołu Chinka Gu Wenjing oraz doskonale kibicom znana Hana Bartoszova.

Popularna "Dzidżi", jak w Tarnobrzegu nazywana jest Wenjing, wygrała pierwszego seta nadspodziewanie łatwo, drugiego przegrała, ale po opanowaniu tremy wypunktowała rywalkę. Trzecia gra wieczoru pomiędzy Kingą Stefańską i najlepszą w Gorzovii Chinką Liu Li stała na najwyższym poziomie. Stefańska prowadziła w setach 2:1 i była bliska pokonania rywalki. W końcówce piątego seta zabrakło jej jednak łutu szczęścia.

BOMBONIERKA OD KIBICÓW

W ostatniej grze meczu Li Qian bez najmniejszych kłopotów pokonała Bartoszovą, nie dając jej wygrać choćby seta. Popularna "Hanka" przegrała w Tarnobrzegu dwie gry, ale po meczu czekała na nią miła niespodzianka. Nie wiedziała bowiem o tym, że zarząd tarnobrzeskiego klubu za trzy lata gry w barwach naszej drużyny przygotował dla Czeszki uroczyste pożegnanie. Bartoszova otrzymała więc dyplom, puchar, a szef klubu kibica KTS Tarnobrzeg Adam Oleksak w imieniu sympatyków tarnobrzeskiej drużyny wręczył "Hance" bombonierkę. Zaskoczona, ale i bardzo zadowolona Czeszka w tak piękny sposób pożegnała się z Tarnobrzegiem.

1. FORBET-OWG 3 6 9:3
2. Nadarzyn 2 4 6:0
3. Sochaczew 2 4 6:3
4. Bronowianka 1 2 3:2
5. Wrocław 2 2 4:5
6. Częstochowa 1 0 1:3
7. Gorzovia 2 0 3:6
Polkowice 2 0 3:6