Udany rok badmintonowych weteranów z Nowej Dęby

/DASZ/
Adam Bunio (z lewej) i Antoni Malcherek należą do najlepszych badmintonowych weteranów na Podkarpaciu. Piotr Szpak
Doskonale radzili sobie w minionym roku nowodębscy weterani uprawiający badminton, którzy zaliczani są do ścisłej krajowej czołówki.

Podczas Indywidualnych Mistrzostwach Polski Weteranów, które rozegrane zostały na początku czerwca w Słupsku nowodębscy weterani, wywalczyli dwa medale. W singlu mężczyzn w kategorii ponad 50 lat na trzecim miejscu uplasował się Adam Bunio, natomiast w kategorii powyżej 45 lat na drugim miejscu ze srebrnym medalem rywalizację ukończył Bogdan Gunia. W minionym roku z Zagnańsku koło Kielc rozegrane zostały IX Indywidualne Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Pracowników.

Jedyni reprezentanci Podkarpacia na tych zawodach, na co dzień szkoleniowcy badmintonistów ze Stali Nowa Dęba Antoni Malcharek i Adam Bunio, w grze podwójnej w kategorii powyżej 50 lat zajęli drugie miejsce, pozostawiając w pokonanym polu wiele młodszych par. W singlu mężczyzn w kategorii powyżej 65 lat trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył Antoni Malcharek, natomiast Adam Bunio w kategorii powyżej 50 lat wywalczył pierwsze miejsce, zdobył złoty medal i tytuł mistrza Polski na 2010 rok, pokonując w finale po dramatycznym pojedynku Marka Rosę z Radomia.

Badmintoniści z Nowej Dęby zdominowali również cykl turniejów Grand Prix Victora Gim 4 Life rozgrywanych, co miesiąc w Mielcu w różnych kategoriach wiekowych, wygrywając w tym sezonie w sposób bezdyskusyjny trzy, spośród pięciu kategorii wiekowych, a Adam Bunio od pięciu lat trwania tych zawodów odniósł w sumie 80 zwycięstw w różnych kategoriach wiekowych, stając się tym samym ikoną mieleckich zmagań, a razem z Mateuszem Czachorem zostali uznani najlepszymi graczami tych zawodów w sezonie 2009/2010 i uhonorowani przez Prezydenta Miasta Mielca specjalnymi pucharami.

Drugie wyróżnienie spotkało trenera badmintonistów Stali Nowa Dęba Adama Bunio w Ropczycach. Podczas trwania ostatniego w 2010 roku Krajowego Turnieju Młodzików i Juniorów mile zaskoczony został przez działaczy, trenerów i zawodników Sokoła Ropczyce. Szkoleniowiec z Nowej Dęby trener kadry wojewódzkiej młodzików, uhonorowany został specjalnym upominkiem "za współpracę na niwie sportowej". Warto dodać, że Bunio jest członkiem Komisji Rewizyjnej Polskiego Związku Badmintona, a funkcję tę piastuje już 10 rok, jest także trenerem kadry wojewódzkiej.