Udany start tarnobrzeskich strażaków w pływackich mistrzostwach województwa

/ram/
Reprezentacja z tarnobrzeskiej komendy PSP wywalczyła w Rzeszowie złoto w sztafecie. Fot. KW PSP Rzeszów
Bardzo udanie strażacy z Tarnobrzega zakończyli swój start w III Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Pływaniu. Nasza ekipa wywalczyła złoto w sztafecie, indywidualnie Sylwester Szewc zdobył dwa kolejne złote krążki.

Tym razem na pływalni Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rywalizowało 67 zawodników i jedna zawodniczka z wszystkich komend miejskich i powiatowych w województwie. Mistrzostwa zorganizowane były przez Komendę Wojewódzką oraz Komendę Miejską PSP w Rzeszowie.

Drużynę Komendy Miejskiej PSP z Tarnobrzega reprezentowali strażacy Sylwester Szewc, Łukasz Zioło, Mariusz Wydro i Jacek Borkowski. Tarnobrzeżanie stanęli na najwyższym stopniu podium w sztafecie 4 x 50 metrów stylem dowolnym z czasem 2.07,92 minuty.

Dobrze nasi pożarnicy zaprezentowali się także w startach indywidualnych. Na dystansie 50 metrów stylami dowolnym i stylem klasycznym, Sylwester Szewc był bezkonkurencyjny. O krok od podium był także Jacek Borkowski, który rywalizował na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym (4 miejsce), siódmy był w tej konkurencji Łukasz Zioło. W konkurencji 50 metrów stylem dowolnym Mariusz Wydro zajął szóste, a Łukasz Zioło 17 miejsce.